1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kimyasallara maruziyet risk değerlendirmesi

Konusu 'Kimyasallar ile Çalışmada Emniyet' forumundadır ve MerveUngoren tarafından 7 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Denetime gelen müfettişler kimyasallarla ilgili maruziyet risk değerlendirmesini ilo'nun toolkit'ine göre istemişlerdi. ilo toolkit çalışma dökümanlarını ekte paylaşıyorum. yaptığımız çalışmadan örneklerde paylaşacağım.
    kolay gelsin

Ekli Dosyalar:

2. Cihan Atahan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98917
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KALE OSGB - ARÇEV ÇEVRE DANIŞMANLIK
    Merve Hanım, eklediğiniz örneklere baktım ama pek bişey anlamadım açıkçası. ve işin kötü yanı kimyasal maruziyet risk değerlendirmesi hazırlamam gerekiyor. bana bu konuyla alakalı biraz açıklayıcı bir bilgi verirseniz sevinirim.
  3. Elif Erdem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    uzman grup
    Merve Hnm, bende eklediğiniz kimyasal risk analizi baktım ama pek bişi anlayamadım örneği varsa paylaşabilir misiniz? benimde acil yetiştirmem gereken bir risk analizi var ve elimde 8o tane MSDS formu war nasıl üstesinden gelicem bilemiyoeum.
  4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Çeviri Grubumuz konu hakkında çalışma yapacaktır... Bu dökümanı Türkçe ye kazandırmak gerek...
  5. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu dökümanların çevirilerini tecrübeli kimya mühendisi hocam (danışmanlığını yaptığım bi firmada müh. ama ben ona bu konuda hocam diyorum) yaptı. ama bende şu an için evrak olarak var elimde. elektronik ortamda aldığımda burada paylaşırım.
  6. Elif Erdem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    uzman grup
    ilginiz için tesekkürler..inş en kısa zamanda elektronik ortamda da eliniz de olur:)
    iyi çalışmalar.
  7. Göktuğ Gül İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    111003
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kimyasal maruziyet risk analizi yapmak için ekteki dosyadan faydalanabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

8. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu çalışma için ilo toolkitin türkçeye çevrilmiş hali denilebilir
  9. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    MerveUngoren Merve Hanım döküman çevirilerini ,örnek çalışma paylaşırmısınız
  10. SEDAAA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Elif Hanım üzerinden 20 gün gibi baya zaman geçmiş umarım kimyasal risk değerledirmelerinizi toparlamışsınızdır. Acaba yaptığınız çalışmaları burada bizimlede paylaşabilir misiniz. bu günlerde benimde başımda tam olarak böyle bir iş var :( ve nereden başlayacağımı bilmiyorum. İyi bir yol gösterici olabilir..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Kasım 2013 ---

Merve Hanım Çalışmalarınızı elektronik ortamda paylaşımını yaptınız mı acaba ? burada göremedim de ??
  11. SEDAAA İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eren Bey teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldunuz sunulan rehberler güzel. ancak ben bir de örnek bulabilsem daha çok mutlu olacaktım. 100 den fazla msds e sahip olan bir firmaya ben bunu uygulamaya kalksam kaç günde bitirebilir ? zahmetli ve maliyetli olur diye düşünüyorum ancak elimde yapılmış bir örnek olsaydı sonuca daha çabuk ulaşabilirdim.