1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kinney risk raporu[frekans]

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve jt57 tarafından 24 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. BAŞAK ÜNVER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16288
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UŞAK ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ
    merhaba ben daha önce matrisi kullanıyordum.ancak forumlara baktığımda bunun yerine kinney metodunun daha iyi olacağına karar verdim. şimdi deterjan üretim tesisi için kinneyi matrisle birleştirip yapmaya çalışıyorum herşey iyi de değer verirken zorlanıyorum.bir yerde "olasılık için değer verirken hiçbir kontrol önlemi dikkate alınmamalıdır " diye birşey okudum.ama yaptığım yerde bazı başlıklarda önlem önlem alınmış.önlem almadan verdiğim değer çok yuksek çıkıyor.o zaman" mevcut durumu" eklememizin bir anlamı kalmıyor gibi.ben mevcuta göre değer veriyorum o zaman biraz daha risk sonucu duşuyor sonra döf ekliyorum biraz daha düşürüyorum.acaba bu şekilde doğru oluyor mudur? fikir verebilirseniz çok memnun olurum. teşekkürler....yaptığım analizi şablon olarak işinize yarayabileceğini düşünerek ekliyorum

Ekli Dosyalar:

2. Hakan Balıkçı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44214
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Teknik Rehber,Danışman ve OSGB
    Risk Değerlendirmenizi inceledim oldukça detaylı bir çalışma çıkarmışsınız.Olasılık için değer verirken işletmenin gelmiş geçmiş tüm tehlike ve risklerine ilişkin bir datanın olması gerekiyor.Böyle bir veri tabanı hiçbir işletme de maalesef yok.O yüzden Risk Değerlendirme Ekibi'ni işin içine sokabildiğiniz kadar sokun.Risk Değerlendirme çalışmalarında hepsinin imzasını alın.Beyan harici başka bir şansımız görünmüyor.DÖF konusuna katılıyorum zaten Kinney metodunda Frekans ve Şiddetin değerini düşürmektense olasılık üzerinde DÖF lerle riskleri iyileştirerek Olasılık değerini düşürüyoruz.
    Kazasız günler.
  3. erdal salkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hakan bey Alparslan hocam bu konunun uzmanıdır.ayrıntılı bir rapor yollarsanız arkadaşlar kınneyi tam anlamıyla özümserler.
  4. BAŞAK ÜNVER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16288
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UŞAK ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ
    Hakan bey,
    öncelikle incelediğiniz ve yorumunuz için teşekkürler, elimizde geçmişe yönelik bir data malesef ki yok haklısınız, ben risk değerlendirmesi raporuna daha önce yine forumda -ama maalesef kim olduğunuz hatırlamıyorum,özür dilerim-bulduğum bir anketi ekledim.müfettişler geldiğinde neye göre değer verildiğini görsünler diye .onları da ekliyorum.

Ekli Dosyalar:

5. Hakan Balıkçı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44214
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Teknik Rehber,Danışman ve OSGB
    Erdal Bey konuya ilişkin bahsettiğiniz bir rapor maalesef bende de yok.Alparslan Hoca'dan kastettiğiniz kim?
  6. Ulusal endeksi falan bence boşverin.Zaten maruziyet sıklığı diyor her işin kendi sıklığı vardır zaten..Aynı işi nekadar sıklıkla yapmış önemli olan olan bu bence..Ben buna göre yapıyorum..