1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kiralık olan araçlarına risk analizi yaptırmakla kim sorumludur?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Gamze Akcan tarafından 15 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Gamze Akcan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Merhaba,
  Okul servisi işiyle uğraşan minibüsleri olan bir firmam var buna risk analizi yapılacaktır.Ancak 80 aracın sadece 8 tanesi kendi firmasına ait geri kalanlar 72 adeti kiralıktır ve şahsa aittir.Bu firmanın kiralık olan araçlarına risk analizi yaptırmakla kim sorumludur?
 2. İsmail Demir İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  44568
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Şirketiniz, hizmet satın alıyorsa (Araç+Şoför) bir sözleşme yapılmış ise, hizmet alınan firma İSG uygulamalarını yapmak zorunda şirketiniz kontrol eder kendi RD nizde Araçlarla ilgili kısımda belirtebilirsiniz. Yok Sadece araç kiralanmış ve şirketiniz personeli aracı kullanacaksa Risk değerlendirme ve diğer İSG uygulamalarından şirketiniz sorumlu. Şirketinizin Risk değerlendirmesinde araç ile ilgili noksanlıkları (araç kiraladığınız firma ile yaptığınız sözleşmeye bakın) ona göre RD nizde sorumlu belirtebilirsiniz.
 3. Hilal YAG İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Genel bi soru sormak istiyorum.
  50 çalışandan az olan firmalarda sadece RAD mı yaptırmak zorunlu yani bir berber iş yerinde işyeri hekimi bulundurmak zorundamı sadece risk analizi yaptırmak mı zorunda?
 4. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  66039
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  iş güvenliği uzmanı yada adayı olmayan bir arkadaşımız olduğunuzu varsayaraktan cevap veriyorum yok bu ikisinden bir tanesi iseniz vay halimize; yapılan iş tehlikeli veya çok tehlikeli sınıftaysa uzman ve hekim çalıştırma zorunluluğunuz var. az tehlikeli sınıfta iseniz sadece risk analizi yapmak yada yaprtırmakla yükümlüsünüz.
 5. Hilal YAG İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Aday adayı araştırmacı biri olarak sordum teşşekürederim