1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kitap kurdu olduğunuzu anlamanın yolları

Konusu 'Edebiyat ve Kitap' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 27 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kitap kurdu olduğunuzu anlamanın yolları
    Sınırsız televizyon ve internet çağında, içinizi kelimelerle doldurmak büyük bir tutku ister. Bir kitap kurduysanız eğer, en sevdiğiniz yazarların sözleriyle yaşar; eski kitapların kokularıyla mutlu olursunuz. İşte sıradan bir okurla bir kitap tutkununu birbirinden ayırmaya yarayacak on altı yöntem…

1) Kitabın sayfalarından birini öylesine yırtıp uçak yapma fikri size deliye döndürüyorsa

2) Kendinizi sahafların arka koridorlarında eski kitapları koklarken buluyorsanız

3) Artık yetişkin olsanız da, “okul kitap fuarı” kelimeleri size bugün bile heyecanlandırabiliyorsa

4) Kitaplardan uyarlama filmlere gitmekten nefret ediyorsanız -çünkü hiçbir zaman aklınızdaki hayalini kurduğunuz kitapla örtüşmez-

5) İkinci el satışlarda gözünüz sürekli kitapları arıyorsa -onları satın almak için değil, aynı zamanda “kurtarmak” da istiyorsanız-

6) Okunacaklar Listesi’nin devrilip uykunuzda sizi ezmesi endişesi varsa

7) Pop kültürü sloganlarındansa, klasik yazarların sözlerine daha hâkimseniz

8) Yalnızca kitaplardaki indirimden ötürü bir kütüphaneci ile birlikte olmuşsanız

9) Bir kitabı bitirdikten çok uzun süre sonra bile hâlâ karakterlerin etkisinden çıkamayıp, onları düşünüyorsanız

10) Kitaplarınıza etiket yapıştırıp, kime nerede ödünç verdiğinizi sürekli takip ediyorsanız

11) Her türlü ortama, hatta buluşmalarınıza bile, bir kitap getiriyorsanız – ne zaman kitap okuma şansı yakalayacağınızı bilemezsiniz-

12) Sevdiğiniz bir yazara tweet attıp o da size cevap verdiğinde odanızda dans etmeye başlıyorsanız

13) Ve eğer onlar sizi Twitter’dan takibe başladıklarında aklınızı kaybedecek gibi oluyorsanız

14) En sevdiğiniz kitabın sizde birkaç farklı kopyası varsa –çünkü çekici bir kitap kapağına dayanamıyorsunuz-

15) Her çeşit kitabı -elektronik de olsa kâğıt da olsa- seviyorsanız

16) Bu akşam televizyonda ne olduğuna dair en ufak bir fikriniz bile yoksa

Tebrikler! Siz bir kitap kurdusunuz.
    (Huffingtonpost)

kaynak
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Çoğu madde bana uyuyor ama nedense ben kendimi hala bir kitap kurdu olarak göremiyorum. Ama görmeyi de çok istiyorum. Özeniyorum hep. Okunacaklar listem dahi yok. Yardımcı olacaklar varsa da sevinirim.