1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kkd ölçü tablosu

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Suat Zengin tarafından 19 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Suat Zengin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  127209
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KALE OSGB
  KKD Ölçü Tablosu

  Baş Ölçüsü Nasıl Alınır?
  Kask ebadınızı, başınızın alın kısmını yatay olarak ölçerek bulabilirsiniz. Kaşınızın yaklaşık 1 cm üzerinden başlayıp, kulak üst hizasından başın arkasındaki çıkıntılı kısmın üzerinden ilerleyerek diğer kulağınızın üstünden başlangıç noktasına ulaşarak başınızın çevresini ölçebilirsiniz.
  [​IMG]

  XS
  S
  M
  L
  XL
  2XL
  53/54
  55/56
  57/58
  59/60
  61/62
  63/64
  El Ölçüsü Nasıl Alınır?
  Eldiven bedeni, avuç içinin en geniş kısmının ölçüsüne göre belirlenir. Oklarla belirlenen yerin santimetre cinsinden uzunluğuna göre eldiven bedeninizi aşağıdaki tablodan saptayabilirsiniz.
  [​IMG]
  S
  M
  L
  XL
  2XL
  7
  8
  9
  10
  11  Eldiven Konç Ölçüsü Nasıl Alınır?
  Elinizi parmaklarınız açık ve dirseğinizle paralel olacak sekılde masaya koyup bir mezure yardımıyla eldiveninizin konç uzunluğunu saptayabilirsiniz.

  [​IMG]  Ayak Ölçüsü Nasıl Alınır?
  Ayağınızı sıkıca zemine yapıştırdığınız kağıdın üzerine basınız. Kalemi zemine dik bir şekilde, ayağınızın dışına dayayarak, ayağınızın şeklini kağıda çiziniz. Cetvel ya da mezura ile ayak şeklinin en sonundan en uzun ayak parmağınızın hizasına kadar olan kısmı ölçünüz. Cetveli ya da mezurayı eğik ya da yan tutmayınız. Çıkan değerin karşılığını aşağıdaki tablodan bularak, ayak numaranızı öğrenebilirsiniz.
  Diğer ayağınız için de aynı adımları tekrarlayınız. Eğer bir ayağınız diğerinden daha büyükse büyük olanı dikkate alınız.

  [​IMG]  Üst Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?
  Kıyafetin hareketi engellenmeyecek şekilde vücuda tam oturması gerekir. Yağmurlu ve soğuk havada kullanım sırasında içe kalın kıyafet giyebilmek için yelek/mont içlerinde boşluk olmalısı gerektiğini unutmayınız.
  [​IMG]

  Beden
  Göğüs Çevresi
  Bayan
  Bay
  XS
  82-88
  34
  46
  S
  88-94
  36
  48
  M
  94-100
  38
  50
  L
  100-106
  40
  52
  XL
  106-112
  42
  54
  2XL
  112-118
  -
  56
  3XL
  118-124
  -
  -