1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kkd dolabi

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 14 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba arkadaslar

Calistigim ortam cok tozlu bi yer kkdler cabuk eskiyor ve oldugu yere birakilinca cabuk tozlaniyor. Kkdler icin dolap yaptirmayi dusunuyorum ornek bi uygulamaniz varsa paylasir misiniz isvereni ikna etmem konusunda işe yarayacaktir.
  2. Nil Gün İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28762
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben bununla ilgili şirketimizde bir çalışma yaptım. Depoda kayboluyordu sürekli işletme içerisinde atılmış kkd 'ler buluyordum. en sonunda usta başlarına ya da bölüm sorumlularına zimmet formuyla teslim ettim hem sorumluluk sahibi olmalarını sağladım hem de aylık olarak takibini yapabildim. gerekirse isg kurulunda karar alıp bu şekilde uygulayabilirsiniz. çünkü usta başları veya sorumlular kendi dolaplarına kilitleyip sorumluluk kavramını yaşıyorlar.
  3. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba Nil Hanım,

Yaptırdığınız dolabın fotoğrafları mevcutsa paylaşabilir misiniz ?
  4. Nil Gün İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28762
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben dolap yaptırmadım. usta başlarına verdikten sonra usta başları çözüm buldu resim kalitesiz ama yardımcı olabilir. ama bu durum her bölümün usta başına zimmetlediğiniz takdirde büyük katkı sağlar.
    Adsız.png
  5. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Teşekkürler Nil Hanım.
  6. Nil Gün İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28762
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    rica ederim kullandığınız kkd ne ise bunun daha küçüğünü de yapabilirsiniz. Aylık olarak stoklara bakıp ona göre talep edebilirsiniz. hem maddi hem de düzen açısından çok uygun olur. ama zimmet formu imzalatın. bunu da isg kurulunda karar alırsanız işverenin de bilgisi olur çalışanlar da itiraz edemez.
  7. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba
    yazılarını okudum bende iş yerinde aynı sorunu yaşıyorum.çalışanların kullandığı kırma makinemizin yanına tam yüz maskesi,büyük kulaklık ve gözlük koydum.sorum şu bunlardan birer tane koydum çünkü kırmayı farklı ama tek kişi yapıyor ve ortak kullanıyorlar.çalışanların hijyen açısından hepsine bu kkdlerden vermem gerekiyormu.patron ne gereği var kırmanın yanında bunlar bulunsun kim yapıyosa taksın diyo.tek tek vermeyi kabul etmiyo.ortak kullanım sıkıntı yaratır mı yoksa tek tek kkd vermelimiyim
  8. O iş için çalışan üç kkd yi aynı anda mı takıyor?
  9. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şöyle kırma makinası çok gürülrü yapıyo ve malzeme kırlırken parça sıçratıyo.kulaklık ve gözlüğü yada tam yüz maskesi ve kulaklığı takıyo.kırma yapan kişi haricindekiler diğer makinelerin başında olduğu için küçük kulak tıpaçlarını kullanıyo.
  10. Hijyen sorunlarını falan düşünmeyiniz. Sorunun cevabı gene sizde. Siz olsanız başkasının kullandığı maskeyi, gözlüğü ve manşon kulaklığı takarmısınız?
  11. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben takmam biliyorum da bunu patron bilmiyor.birde verdiklerimi dolabına koyacak kırma yaparken dolaptan alacak.işte burda sorun başlıyo.bunlar sırf bunun için bile bana problem çıkarıyor.gidip almazlar ki dolaptan kkd yi .
  12. Tam yüz maskesi dediğiniz yüz siperidir.KKD leri çalışma alanına koymak bir şey ifade etmez, KKD her bir işçiye ayrı ayrı zimmetlenmelidir. Alana koyacağınız şey KKD nin kendisi değil, takılmasını zorunlu kılan levhalardır. KKD lerin ortak kullanılması son derece yanlış onu söylemeye bile gerek yok
  13. Patronda bilirde işine öyle geliyordur. Herkese ayrı kkd vermelisiniz. dolaplarından alıp kulanmıyorlar kullandıramıyorum bahaneleri çok yanlarında bulunsun derseniz. Kırma makinesinin yanına kaç kişi çalışıyorsa uygun kilitli dolap alıp kkdlerini koymalarını sağlayabilirsiniz.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]
  14. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman