1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kkd kullanımı ile ilgili çalışanlara yönelik ödül ve ceza presedürü

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve HULYA KORKMAZ tarafından 9 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Biz şirketimizde disiplin prosedürü kitapçığı hazırladık.
  Tüm hatalı davranışlar, istenilmeyen durumlar vb. tanımlanarak, fesih gerektşren ve çeşitli kınama uzaklaştırma gerektiren şekilde 2 ana kategoriye ayırdık ve her hatalı hareketin cezalarını hemen madde madde altına yazarak sürecin nasıl işleyeceği konusunda tüm personele bilgi verildi. Kitapçığın son 2 sayfası taahhütname içeriyor ve çalışan bunu okuyup anladığını, hiçbir baskı altında olmadan kurallara uyacağını kabul ederek imzalıyor ve bu kitapçık şirkette özlük klasöründe tutuluyor.

  Neye imza attığının farkında. Burada baskı unsuru var mı? Tartışılır. Kimseye imzalamayan işten çıkarılır vb. bir durum ortaya çıkarılmadı. Önemli mi? Bana göre( ve şirket yöneticilerine göre) hiç de önemli değil. Eğer bir kişi kendi hayatını hiçe sayarak söz dinlemeden işe devam etmek isterse, kimse kusura bakmasın ben buna seyirci kalamam. Onu çok sevdiğimden değil, işime olan saygıdan dolayı.

  İşin açığı da bu disiplin kitapçığından sonra da aykırılıklar ve herşeye muhalefet sesler (kkd konusunda ) kesiliverdi.
 2. emilyy88 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  116674
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhaba örnek atabilir misiniz?
 3. Muhammed OCAK İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Bu tür kaynaklar zayıf noktamız :) rica etsek bizimle paylaşabilir misiniz?
 4. Aydın AKÇAY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Sait Bey arkadaşlar istemiş bende konu üzerinde durarak paylaşmanızı rica etsem dökümanınızı ?