1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kkd kullanımı ile ilgili ödül ve ceza

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Çağlar Orhan tarafından 27 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba, bakmış olduğum bir çok şantiyem var fakat sorun hep aynı verilen kkd lerin kullanılmaması bunun için bana önere bileceğiniz ceza-ödül yöntemleri varmıdır ( şantiyeden uzaklaştırma,yövmiyeden kesme vb.)

KKD kullanımı ile ilgili hazırladığınız çalışanlara yönelik ödül ve ceza listesi varsa örnek olarak verebilir misiniz.Caydırıcı ve teşvik edici önlemler nelerdir...?
  2. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bana göre ilk uyarıyıcı sözlü yap, ki çoğu sözlü uyarıyı ilk günden yapmış olursun
    İkincide yazılı tutanak, üçüncüde ise bir günlük yevmiye kesintisi olabilir. Her ne kadar direk çıkarma hakkın olsa da, tak yoksa seni atarım demek biraz kötü oluyo.

Ödül olarak da önemli olan bu kişiyi nasıl belirleyeceğin, Ahmet sen hep baret takıyosun ödül senin dediğinde Mehmet de çıkıp ben de takıyorum sürekli diyebilecek mi. Benim düşüncem sayıyı kendin belirle, örnek veriyorum 3 kişi. Burger king vs yerlerdeki haftanın elemanı ayın bilmem nesi gibi, sen de Ayın en güvenli çalışanı vs adı altında bir pano yapabilirsin ve bu 3 kişiyi orada sergiler + belki 1 ya da 2 günlük yevmiye gibi düşük de olsa yüzlerini güldürebilecek bir rakamla ödüllendirirsin. Ya da firmanın böyle bir olaya ne kadar maddiyat harcayabileceği konusunda arttırabilirsin tabi.
  3. krsc.isg İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    113796
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kkd kullanımı ile ilgili ödül ve ceza
    Bu konu hakkında elinizde döküman var ise paylaşırmısınız teşekkürler