1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kkd kullanımında özel durumdaki personel için yapılması gereken

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve özlem ölmez tarafından 2 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. özlem ölmez İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar
    kkd kullanımında her bölümün kullanılması zorunlu olan ve kullanılan bir fabrikada iş kazası geçirmiş ve ayak parmaklarının 3 tanesini kaybeden persoenl işe döndüğünde o na diğer bölümlerde iş verilecek fakat her bölümdeki işler tehlikeli ve ayağa cisim düşme riski var .Bu personeli işveren işten çıkarmak istemiyor.Zaten sıkıntı yaşamış neden işinden olsun aktif çalışssın diyor.Sonuna kadar sahip çıkıyor.Fakat tüm ayakkabı firmaları ile görüştü benim bu çalışanıma uygun ayakkabı yaparmısınız diye.
    ama hiçbiri özel durumdaki personel için çözüm bulamadı.CE Standartlarının dışına çıkmadıklarını bildirdi.
    sonuç olarak bu personel iş kazası geçirip ayak parmaklarını kaybetmiş ama neden işinide kaybetsin ki.çalışmak en doğal hakkı ve bunu en güvenilir şekilde nasıl sağlarız.lütfen desteğinizi bekliyoruz.
    Terlik veya spor ayakkabısı bizim işimize asla uymuyor ve tehlike artıyor.İş çıkışını vermek ne kadar doğrudur.Yada neye dayanarak çıkarmalı ki çalışan mağdur olmasın.
    saygılarımla
  2. ilyas bayraktar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    TACA A.Ş. (İskenderun Park Forbes Projesi-Hilton Otel)
    İşverenler, 50 veya daha fazla işçi çalıştırdıkları özel sektör işyerlerinde %3, kamu işyerlerinde ise %4, beden ve ruhi durumlarına uygun işlerde çalıştırmakla yükümlüdür.Sizin çalışana gelirsek, özel yapım iş ayakkabısı peşinde koşmak yerine CE standartlarına uygun ayakkabıyı içinden tampon veya kalıp koyarak ayağa uydurulabilir.Fakat ayağında ayakkabıya göre fiziksel bir değişme varsa düşünülmeli, ama sizin dediğinize göre sadece ayak parmaklarını kaybetmiş. Burada çalışanın işten bu sebeple çıkarılması ne kadar doğru olur siz karar verin.
  3. özlem ölmez İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kesinlikle işten çıkarılmasını doğru bulmuyorum.bu sebepten dolayı bu çalışan için her yerde çözüm arıyorum.kalıp koyarak denedik ayağında ağırlık yapıyor ve ayağında ağrılar oluyor.Bu çalışanın rahat çalışması için mutlaka bir çözüm yolu olmalı..
  4. Beyazıt Casun Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    81345
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fabrika da çay servisi yapılıyorsa orada değerlendire bilirsiniz veya herhangi bir geri hizmet dediğimiz bölümlerde kullanabilirsiniz deponuz mevcutsa depoda kayıt işlemi yapan personel olarak değerlendirmeniz faydalı olabilir diye düşünüyorum.
  5. ilyas bayraktar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    TACA A.Ş. (İskenderun Park Forbes Projesi-Hilton Otel)
    Bu durumun işveren, çalışan ve sizin katılımınızla çözüme ulaşacağına düşünüyorum.Ortak bir karar alıp ona göre hareket edilmesi en doğru yoldur.