1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kkd teslim formu hk.

Konusu 'Formlar' forumundadır ve kadir serkan tarafından 18 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. kadir serkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba Arkadaşlar
    Sizlerden fikir almak istiyorum.

Yeni KKD'lar alındı. Hemen KKD eğitimi verdim. Daha sonra KKD teslim formları imzalattım personele, Formda Her personel aldığı kkd'ı işaretledi. KKD forumda eğitim aldığını, yasal yaptırımları, kullanmadığındaki cezai yaptırımları v.s yazdım .

Şimdi firmada hergün çeşitli kkd'lar dağıtılıyor eldiven, gözlük, kulak tıkacı ,maske v.s, her personelin bireysel kkd formu olduğu için bunların tek tek formlara işlenmesi zor oluyor.Malum her kkd tesliminde forma işlenmesi gerekiyor. Fakat farklı bölümlerde farklı KKD dağıtıldığı için bunları kontrol altında tutmam zor. Çünkü yarı zamanlı hizmet veriyorum.

Şöyle bir şey düşündüm. KKD'ları ustabaşları dağıtıyor.Her usta başına ekteki gibi kkd teslim formu verip her dağıtımda kayıt almasını isteyeceğim.

Usta başlarınında bunu ciddiye alması için 15 dkikalık bir bilgilendirme toplantısı yapmayı düşünüyorum.Olayın amacını anlatacağım.

Daha iyi işleyeceğini düşündüğünüz bir sistem tavsiyeniz var mıdır?

Birde Ustabaşlarına yaptığım bilgilendirmeyi kayıt altına almalı mıyım?

Ekli Dosyalar:

2. erdalsaban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Özel sektörde bunca iş yükünün içinde ustabaşının dıyecegı şey şu olur. Tamam şefim dağıtırım ama her seferınde ısı gucu bırakıp bunca adama evrak fln nasıl ımzalatayım. Hem zaten baştan verdın ve ımzalatıın sa gerek kalmıyor her seferıne. Önemlı olan tamam kanun ama sahada uygulanabılırlıgıde onemlı. Bunuda işte sen yapacaksın.
  3. kadir serkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende uygulanabilirliği için liste haline dönüştürdüm. Sonuçta sabah işe başlamadan alıyorlar KKD'ları, listeye ad soyad yazıp imzalamak zor olmaz diye düşündüm. Her seferinde kayıt altına almak gereksiz mi diyorsunuz?