1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yürürlükte Kkd yönemeliği kapsamında tse görevlendirilmesine dair tebliğ

Konusu 'Mevzuat Kütüphanesi' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 23 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM YÖNETMELİĞİ KAPSAMINDA SİSTEM BELGELENDİRME KONUSUNDA ONAYLANMIŞ KURULUŞ OLARAK TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜNÜN GÖREVLENDİRİLMESİNE DAİR TEBLİĞ
  Resmi Gazete Tarihi: 07.01.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27455
  MADDE 1 – (1) Avrupa Komisyonu tarafından 1783 kimlik kayıt numarası ile Türk Standardları Enstitüsü (TSE) 29 Kasım 2006 tarih ve 26361 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliğinin 11 inci maddesinde yer alan karmaşık yapıdaki kişisel koruyucu donanımlardan; göğüs ve kasık bölgesi koruyucuları, göz koruyucuları, yüz koruyucuları, genel vücut koruyucuları, el ve kol koruyucuları, baş koruyucuları, işitme koruyucuları ve solunum sistemi koruyucuları için Üretimde AT Kalite Kontrol Sistemi (Modül D) ve Nihai Ürün AT Kalite Kontrol Sistemi (Modül E) kapsamında sistem belgelendirme faaliyetinde bulunmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından onaylanmış kuruluş olarak görevlendirilmiştir.

  MADDE 2 – (1) Bakanlığımızca Onaylanmış Kuruluş olarak görevlendirilen Türk Standardları Enstitüsü’nün (TSE) kişisel koruyucu donanımlarla ilgili diğer resmi duyuruları Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın http://www.dtm.gov.tr/dts/ABTeknik/abteknik.htm adresinden takip edilecektir.

  MADDE 3 – (1) Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

  MADDE 4 – (1) Bu Tebliğ hükümlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yürütür.

  Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi