1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kobi'lerde risk değerlendirmesi uygulamalarinin isg açisindan incelenmesi ab projesi

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Mahmut Cihan tarafından 2 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Mahmut Cihan İSGforum Üyesi

PROJE AYRINTILARI
    1. ORTAKLARA İLİŞKİN AYRINTILAR

ORTAKLIKLAR:
    Yurtiçi: TEKEV (Teknik Eğitim Vakfı), İş Güvenliği Uzmanları Derneği (İSGDER)
    Yurtdışı: Mesleki Riskler Sosyal Sigortası (Avusturya), Yasal Kaza Sigortaları ve Önleme
    Birliği (Almanya)

Proje özetle

Sağlıklı ve güvenli iş yerlerinin oluşması, iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenebilmesi için iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşturulması ve bu kültürün topluma yaygınlaştırılması çok önemlidir. Bunun için Almanya ve Avusturya ' da uygulanan kobilere yönelik İş sağlığı ve güvenliği programı incelenecek ülkemizde uygulanabilirliği konusunda değerlendirmelerde bulunulacaktır. Daha sonra oluşan sonuçlara göre proje çıktısı olarak planlanan eğitim modülü ile başta sanayi bölgelerindeki KOBİ'lere yönelik eğitim ve seminer faaliyetleri düzenlenecek, uygulamalar yapılarak işverenin ve çalışanların farkındalıkları artırılacaktır. İngilizce ve Türkçe dillerinde oluşturulacak cd/broşürler/kitapçıklar, ÇASGEM'in yoğun olarak yürüttüğü diğer eğitim faaliyetlerinde, fuar, çalıştay, sempozyum, konferans vb. faaliyetlerde ve kurumumuza iş güvenliği uzmanlık eğitimine gelen mühendis/mimar/teknik elemanlara dağıtılacak, projeye özgü oluşturulacak bir internet sitesi üzerinden de paylaşılacaktır. Ayrıca proje sonuçları Bakanlığın ve ÇASGEM' in internet sitelerinde, sosyal medyadaki sayfalarında yayınlanacaktır.

7 – 14 Eylül 2014 Mesleki Riskler Sosyal Sigortası (AUVA- Avusturya)

12-19 Ekim 2014 Yasal Kaza Sigortaları ve Önleme Kurumları Birliği (DGUV-Almanya)

Uygulama sonrasında katılımcılara hem yurtdışı ortaklardan hem de proje yürütücü olan ÇASGEM tarafından katılım belgesi düzenlenecektir.

Proje katılımcılarına;
    - Temel düzey Almanca kursu verilecek
    - Pedagojik ve kültürel hazırlıklar yapılacak
    - Katılımcılardan özellikle mesleki açıdan İngilizce dil seviyeleri yeterli olmayanlara destek verilerek konuşma pratiği yapmaları sağlanacak
    Projenin uygulanması esnasında kullanılacak günlük değerlendirme formu oluşturulacaktır.

KATILIMCILARIN SEÇİMİ:
    Katılımcıların seçiminde ve akışlarda özellikle cinsiyet eşitliği sağlanmasına dikkat edilecektir.
    Seçim kriterleri:
    -En az temel seviyede İngilizce bilgisi
    -Teknik (mühendis, teknik eleman/öğretmen) alanda en az lisans derecesine sahip olması
    -İş sağlığı ve güvenliği, risk değerlendirmesi alanında çalışma/araştırma/eğitim faaliyeti yapıyor olması
    - Eğitim faaliyetlerinde bulunuyor olması
    -Yaygınlaştırma faaliyeti kapsamında eğitimlere/bilgilendirme toplantılarına katılacak olması
    Katılımcı gönderen ortaklardan bu kriterlere haiz katılımcı adayı sayısı, planlanan proje katılımcı sayısından fazla olduğu durumlarda, aşağıdaki seçim yöntemine göre katılımcılar belirlenecektir.
    -Katılımcıların yabancı dil bilgisi düzeyi,
    -Kültürlerarası etkileşim ve öğrenmeye açık olmaları,
    -Sektörel bazda daha çok araştırma yapabilmek için farklı teknik lisanslara sahip olması,
    -Proje deneyimi

Bu projede görev almak isteyen kişiler Ekteki formu doldurarak tarafımıza (isgder@gmail.com, info@isgder.com) iletmesi gerekmektedir.

Daha fazla ayrıntılar için web sitemizi ve facebook sayfamızı ziyaret edebilirisiniz.

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI DERNEĞİ
    İnönü cad. Özsev işhanı No:18 İzmit /Kocaeli
    www.isgder.com/isgder
    http://www.facebook.com/groups/isgder/
  2. Mahmut Cihan İSGforum Üyesi

KOBİ'LERDE RİSK DEĞERLENDİRMESI UYGULAMALARININ İSG AÇISINDAN İNCELENMESİ AB PROJESİ
    PROJE AYRINTILARI
    1. ORTAKLARA İLİŞKİN AYRINTILAR
    ORTAKLIKLAR:
    Yurtiçi: TEKEV (Teknik Eğitim Vakfı), İş Güvenliği Uzmanları Derneği (İSGDER)
    Yurtdışı: Mesleki Riskler Sosyal Sigortası (Avusturya), Yasal Kaza Sigortaları ve Önleme
    Birliği (Almanya)
    Proje özetle
    Sağlıklı ve güvenli iş yerlerinin oluşması, iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenebilmesi için iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşturulması ve bu kültürün topluma yaygınlaştırılması çok önemlidir. Bunun için Almanya ve Avusturya ' da uygulanan kobilere yönelik İş sağlığı ve güvenliği programı incelenecek ülkemizde uygulanabilirliği konusunda değerlendirmelerde bulunulacaktır. Daha sonra oluşan sonuçlara göre proje çıktısı olarak planlanan eğitim modülü ile başta sanayi bölgelerindeki KOBİ'lere yönelik eğitim ve seminer faaliyetleri düzenlenecek, uygulamalar yapılarak işverenin ve çalışanların farkındalıkları artırılacaktır. İngilizce ve Türkçe dillerinde oluşturulacak cd/broşürler/kitapçıklar, ÇASGEM'in yoğun olarak yürüttüğü diğer eğitim faaliyetlerinde, fuar, çalıştay, sempozyum, konferans vb. faaliyetlerde ve kurumumuza iş güvenliği uzmanlık eğitimine gelen mühendis/mimar/teknik elemanlara dağıtılacak, projeye özgü oluşturulacak bir internet sitesi üzerinden de paylaşılacaktır. Ayrıca proje sonuçları Bakanlığın ve ÇASGEM' in internet sitelerinde, sosyal medyadaki sayfalarında yayınlanacaktır.
    7 – 14 Eylül 2014 Mesleki Riskler Sosyal Sigortası (AUVA- Avusturya)
    12-19 Ekim 2014 Yasal Kaza Sigortaları ve Önleme Kurumları Birliği (DGUV-Almanya)
    Uygulama sonrasında katılımcılara hem yurtdışı ortaklardan hem de proje yürütücü olan ÇASGEM tarafından katılım belgesi düzenlenecektir.
    Proje katılımcılarına;
    - Temel düzey Almanca kursu verilecek
    - Pedagojik ve kültürel hazırlıklar yapılacak
    - Katılımcılardan özellikle mesleki açıdan İngilizce dil seviyeleri yeterli olmayanlara destek verilerek konuşma pratiği yapmaları sağlanacak
    Projenin uygulanması esnasında kullanılacak günlük değerlendirme formu oluşturulacaktır.
    KATILIMCILARIN SEÇİMİ:
    Katılımcıların seçiminde ve akışlarda özellikle cinsiyet eşitliği sağlanmasına dikkat edilecektir.
    Seçim kriterleri:
    -En az temel seviyede İngilizce bilgisi
    -Teknik (mühendis, teknik eleman/öğretmen) alanda en az lisans derecesine sahip olması
    -İş sağlığı ve güvenliği, risk değerlendirmesi alanında çalışma/araştırma/eğitim faaliyeti yapıyor olması
    - Eğitim faaliyetlerinde bulunuyor olması
    -Yaygınlaştırma faaliyeti kapsamında eğitimlere/bilgilendirme toplantılarına katılacak olması
    Katılımcı gönderen ortaklardan bu kriterlere haiz katılımcı adayı sayısı, planlanan proje katılımcı sayısından fazla olduğu durumlarda, aşağıdaki seçim yöntemine göre katılımcılar belirlenecektir.
    -Katılımcıların yabancı dil bilgisi düzeyi,
    -Kültürlerarası etkileşim ve öğrenmeye açık olmaları,
    -Sektörel bazda daha çok araştırma yapabilmek için farklı teknik lisanslara sahip olması,
    -Proje deneyimi

Bu projede görev almak isteyen kişiler Ekteki formu doldurarak tarafımıza (isgder@gmail.com, info@isgder.com) iletmesi gerekmektedir.
    Daha fazla ayrıntılar için (www.isgder.com/isgder) web sitemizi ve facebook (http://www.facebook.com/ groups/isgder/) sayfamızı ziyaret edebilirisiniz.

Ekli Dosyalar: