1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kompresör ile ilgili destek

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Turgut Pınar tarafından 6 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Turgut Pınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21507
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba
    Bir matbaa için risk analizi yapıyorum. Kompresör ile ilgili desteğinize ihtiyacım olacak .
    Konu:Kompresör bina içinde ve kesinlikle dışarı alamıyorum. Bilindiği gibi çalışanlardan 10 mt uzakta ve patlamaya karşı korunaklı bir bölme içinde olmalı. Ha diyeceksiniz ki sen riski belirt gerisi işverenin. Ancak ben elimden geleni yapmak istiyorum. Kompresör için nasıl korunaklı bir bölüm yapılır. Maliyeti ne kadardır. Ve kime yatırabilirim.​
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bunu kompresör imalat ve montajı yapan firmaya sorarsan sana yardımcı olacaktırlar.
  3. Turgut Pınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21507
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Erkan bey imalta yapan bir kaç firma ile görüştüm.İlk defa bu yönde bir talep geldiğini söylediler.Neyse bugün makien müh. odasına uğrucam.Umaraım onlar konu hakkında yardımcı olurlar.
  4. Emrah Ümit ŞİRANLI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÇEBİ İŞ GÜVENLİĞİ MÜHENDİSLİK
    Turgut bey, ben periyodik muayene yapıyorum. gittiğimiz yerlere "etrafını 3 mm sacla çevir, yere de kaynakla tuttur, üst tarafı açık kalsın" diyoruz.. en azından korunaklı bir bölme olmuş oluyor..
  5. meltem hızal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba,saç yapılırsa herhangi bir patlama anında parça tesiri yapabilir. Önerilmiyor. Biz denetimlerimizi geçirdik.
    makina mühendisleri odası en uygun perde duvar örülmesi olduğunu söyledi. kendi personeliniz de yapabilir :)
  6. Turgut Pınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21507
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  7. Emrah Ümit ŞİRANLI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÇEBİ İŞ GÜVENLİĞİ MÜHENDİSLİK
    Duvar yapsanız da değişen birşey olmayacak demek ki.. haberde işyerinin duvarları yıkıldı yazıyor...
  8. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    bakım ve kontrollerini yaptırırsanız ve havalandırması da iyi ise kompresörün patlama olasılığı düşük olur
  9. meltem hızal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet duvar örerken havalandırmaya çok dikkat edilmeli
  10. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    herşeyden önce doğru ve kağıt üzerinde kalmayan periyodik kontrol yapılması gerekiyor
    sonrasında patlamaya karşı dayanıklı bir bölmeye alırsanız
    hem çalışanları olabilecek patlamalara karşı zarar derecesini düşürürsünüz
    hem de ortamdaki gürültüyü izole etmiş olursunuz
    görüntü kirliliği de ortadan kalkar