1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kompresör kabini

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Osman ÖZ tarafından 18 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Osman ÖZ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kılıç Holding
  Merhaba arkadaşlar,

  Çalıştığımız yerde kompresörümüzü çalışanlardan 10m uzağa koyamıyoruz. MMO dan gelen mühendisler saçtan bir kabinin içine koymamızı önerdiler. Bu sacın kalınlığının ne kadar olması gerekir bilginiz var mı?

  Saygılarımla.
 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  fikir olarak ;betonerme ve içinde çelik hasır olacak yada 5 mm saç çevrilecek içi profillerle çevrilip yere çelik dübelle sabitlenecek
  betonarme duvar olacak, çatısı hafif malzemeden olacakki patlama esnasında duvarlar sağlam kalsın basınç çatıdan çıksın.tamamen bir güvenlik sağlanması imkansız gibi.o nedenle en güvenli yol bu.duvarlar betonarme (kalınlık bellik değil ama güvenli bir özellikte olacak.) çatısı hafif malzeme (nitelik önemli, malzemenin cinsi önemli değil.)
 3. Osman ÖZ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kılıç Holding
  Yalnız şöyle bir şey var, bizim kompresör 140 lt lik seyyar bir kompresör çok büyük bir şey değil 6-8 bar la çalışıyor yanılmıyorsam.

  Durum böyle olunca gene 5mm lik saç mı kullanmalıyız?