1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Konfeksiyonlarda kullanılan bu buhar kazanı için risk değerlendirmesi

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve baris_pep tarafından 16 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. baris_pep İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  [​IMG]


  Merhaba arkadaşlar...Konfeksiyonlarda kullanılan bu buhar kazanı için risk değerlendirmesi yaparken kazan olarak sınıflandırıp tüzükteki 202.maddeye göre mi işlem yapacağız yoksa buhar ile ısıtılan basınçlı kap mı? Yardım ederseniz teşekkür ederim...
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İkisinide tehlikelerini belirle...
 3. Sercan Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  93869
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  BİREYSEL İSG UZMANI
  BUHAR JENERATÖRÜ OLARAK TANIMLAYABİLİRİZ.. EMNİYET VENTİLİNİN ÇALIŞIr durumda olduğundan emin olun.. (çalışma basıncının 1.1. katı basınçta devreye girmelidir.)