1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Konteynerda klima dışında güvenli ısıtma nelerle sağlanabilir.

Konusu 'Çalışma Ortamı ve Ölçüm,Analizler' forumundadır ve Ayten OLGUN tarafından 15 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Ayten OLGUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43382
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar konteynerda klima dışında güvenli ısıtma nelerle sağlanabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim...
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Klima aslında gayet güvenli. Güvenli olmayan kısım size göre nedir acaba?
    Maliyetten dolayı ise bireysel olarak konteyner içerisindekilerin ısınmasını sağlayabilirsiniz.
    Veya konteyner izolasyonunu en üst seviyede yapabilirsiniz. Yine de bir şekilde hava sirkülasyonunu sağlamanız gerekecek.
    Konteyner kullananlara son çare olarak cep sobası verebilirsiniz.
    Askerde nöbetlerde kullanıyorduk. :D
  3. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sanıyorum elektrik sarfiyatı sizi zorluyor ama benim de bildiğim başka güvenli sistem yok.
    ısı iki şekilde sağlanıyor, ya yakıt kullanacaksınız ya elektrik. elektrik için A tipi klimalar en ucuzu ve güvenlisi. ufo var ama o da risk olabiliyor. gerçi çeşitli güvenlik önlemli olanları var.
    yakıt konusunu önermiyorum . tüp, kömür,gaz vb her şet karbonmonoksit veya yangın tehlikesi içeriyor:
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    elektrikli yağlı kaliroför sistemleri mevcuttur..
  5. Teoman Şeker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46018
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Mazotlu ısıtıcılar görmüştüm .konteyner dışına monte ediliyor.
  6. Teoman Şeker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46018
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Webasto deniliyor.Bir Kamyonun aküsünden besleme yapılïyor.Bunu konteynera bağlîyorlar.az miktarda mazotla ısınıyorlardı.Kil ocağında gormustum.
  7. Ayzam hanım arkadaşlara katılıyorum klima bu iş için ideal araç ama bana sorarsanız konteynır sayısı fazlaysa konteynırlara ısıtıcı petek hatları çekilerek dışarıdan bir kazanla ısınma daha sağlıklı olacaktır. En son olarak elektrikli peteklerdende koyabilirsiniz ama merdiven altı imalatı olmamasına özen gösterin.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Ekim 2014 ---
    Yakıt konusu önemli dediğim gibi konteynır içerisinde olursa tehlikeli ama ısı kaynağı dışarıda uygun bir yere koyulursa sıcak su ısıtıcı peteklere verilirse en sağlıklı ısınma yolunu seçmiş olursunuz...
  8. Ayten OLGUN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43382
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Verdiğiniz fikirler için çok teşekkürler arkadaşlar...İyi ki varsınız...
  9. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ufoları yazan olmamış çok tehlikeli galiba :)
  10. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Elektrikli Sanayi Tipi IsıtıcılarElektrikli sıcak hava cihazları, elektrikli, %100 ısıl verimle çalışan, fanlı seyyar ısıtıcılardır. Tutamaç veya üzerine monte edildiği hava yönlendirici şasesi ile pratik ve kullanışlıdır. Tükettiği enerjinin tamamını ısı enerjisine çevirir. Ticari ve endüstriyel kullanıma uygundur. Yakıt ikmali gerektirmez, sadece elektrik ile çalışır. Özellikle baca gazı çıkış imkanı olmayan, gaz veya sıvı yakıt ikmali problem olan yerlerin ısıtılmasında etkili bir çözüm olmaktadır. Sessiz yapısı ve standart ortam termostadı ile küçük büyük bütün işletmeler, ofisler, mağazalar, showroomlar, şantiyeler, boya-badana-cila-epoksi kurutma işleri, tersaneler, yat imalathaneleri, atölyeler, imalathaneler, çadırlar, çeşitli sosyal organizasyonlarda, istenilen her yerde hızlı ve etkin bir ısıtma çözümüdür.(ELEKTRİK TESİSATININ BU ISITICILARA UYGUNLUĞU ÖNEMLİDİR)

http://www.grossdepot.com/index.cfm?fuseaction=objects2.view_product_list&product_catid=626
  11. Murat Sayar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18702
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çukurova Gayrimenkul
    Elektrikli her türlü ısıtıcının konteynerlarda kullanımı yasak. En güveniliri doğalgaz aslında her konteynera petek konularak ısınma sorunun önüne geçilebilinir ben öyle yaptırıyorum şantiyelerde. Ekstra durumlarda ise yağlı radyatör kullandırıyorum. Hem risk açısından hemde maliyet açısından gayet uygun.