1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Konut inşaatlarında risk değerlendirmesi nasıl yapılır?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Murat Uğur100 tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  41360
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest
  Arkadaşlar,
  Konut inşaatları imalatı yapılan işyerleri (esasında hemen hemen tüm inşaatlar), iş yerinin şeklinin, yapılan işlerin, çalışan kişilerin sürekli değiştiği işyerleridir. Mesela bugün temel kazılır. Arkadan kalıp işçileri sahaya girer, ardından demir ustaları, ardından beton işçileri sahaya girer derken subasmana çıkarak 1 kat oluşturmuşunuzdur. Derken iş yeriniz değişmiştir. Bir üst katta çalışmaya başlarsınız. Derken duvar ustaları sahaya iner, iş yerinin bölümleri vs. yine değişir. Bir yandan kat yukarı çıkar. Bu işler biter sıvacı, alçısı, boyacı, fayanscı vs. yavaş yavaş inşaatınızı istila etmeye başlar :)
  Uzun lafın kısası böyle bir iş yerinde risk değerlendirmesi nasıl olmalıdır.
  Bana örnek bir risk değerlendirmesi ile yardımcı olan olursa çok makbule olacak.
  Hayırlı günler dilerim.
 2. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bu yazdıklarının gerçekleşeceğini biliyormusun sorunun yanıtı yazdıklarına göre evet o zaman bu işlemlerin sonucunda olabilecek riskleride tahmin yürütebilirsin dolayısıyla iş olmadan önce gerekli önlemi alabilir ve önceden oluşacak risklerin analizinide yapabilirsin yada direk hazır bir risk analizini kopyala yapıştır :D
 3. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  41360
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest
  O zaman en mantıklısı inşaatta olacak faaliyetleri listeleyip ona göre şu aşamada şuna dikkat, bu aşamada buna dikkat vs. mi demek lazım. Malum inşaat 1 sene sürüyor ama risk analizi bir kere.
 4. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  hayır risk analizin her kaza olduğunda revize olacak neden 1 kere olsun?