1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kopyala yapıştır yapılan risk analizleri hakkında müfettiş yorumu

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 21 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    yeni emekli olmuş bir müfettiş şunu söyledi bazı uzmanlar risk analizlerini başkasından kopyalıyor bende denetime gittiğimde risk analizini inceliyorum örneğin işletmede forklift yok , hiçte olmamış ama analizde forkliftle ilgili bir sürü bölüm açılmış direk risk analizi yapılmamış olarak işlem uyguluyorum dedi

kıssadan hisse
  2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    o kadar da değildir bence :)
  3. fatihazap İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    27076
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BUSEM İNŞAAT- GAMA
    elini öpmeli öyle müfettişin ya
  4. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    uzmanın sözleşmesini yırtmalı
  5. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Belli mi olur o an forklifti kiraya verdiler komsu fabrıkaya yardıma gıttı veya servıste perıyodık kontrollerden yırtmak ıcın sakladırlar seytanın avukatlıgını yapmak lazım. Bunlar yasanmıs ve yasanılacak durumlar. demekı yapanlar ileriyi öngörerek kendisini garantı altına almıs :)
  6. Serkan Vayiç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşi bıraksın gitsin bence. Hiç mi kontrol etmemiş.
  7. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    belkide hiç uğramamış
  8. Sinem Karahan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Binadan içeri girince kokusunu alabildiğim, içeride nefes almakta zorlandığım , toz ve kimyasal partikülleri gözle görebildiğim bir ortamda toz ve voc ölçümleri temiz çıktı. Bundan sonra işverenin yaptığı her dalavereye inanırım ben.
  9. Ali Ünal İSGforum Üyesi

kessinli cok seylerle karsılastım bunlar ne ki
  10. Belkide forklift vardı. Müfettiş denetime geldiğinde yetkili eyvah bu forkliftin çok eksiği var saklayalım mantığı ile anında forklift uçtu. Yetkili risk değerlendirmesinin geçerli sayılmayacağını hesap edemez ki.:)
  11. ouzgnl İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Sektör ( Kayar kalıp, altyapı,sondaj tecrit vs. )
    Bu kadarına da pes doğrusu. Gerçi o işi uzman biri yapmamıştır. Fabrika sahibi bi arkadaşından bulmuş fotokopisini çekip hiç bakmamak üzere bir rafa koymuştur. (Tecrübe ile sabit) Ki benim çalıştığım Al. İmalatı yapılan bir fabrikada sadece 10 maddelik bir risk değerlenmesi vardı.
    Uzman biri yaptı ise derhal belgesi makasla kesile :) 60 Yapraklı bir deftere baştan sona Önce İş Güvenliği yazdırılmalı.
  12. Kedidir kediiiiii...
  13. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    nedense hiç şaşırmadım, ama bu daha başlangıç, bekleyin daha neler neler göreceğiz, bu masa başı yapılan risk değerlendirmelerinde...
  14. drserkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    mufettisin ne insanen nede hukuken boyle bir hakki yok ki...
    ali kiran bas kesen mi bunlar...
    sadece suphelerinden bahsedebilir ona gorede islem yapar...