1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kpss ile iş güvenliği uzmanı alımı

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 23 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba Erkan Bey,
    Sİzin bilginiz ve tecrübeniz gereği bir soru yöneltmek istiyorum:
    Devlet kpss ile iş güvenliği uzmanı alımı yapacak mı acaba?
    bunu da bir başlık olarak forum siteniz de yazar mısınız? arkadaşların görüşünü merak ediyorum açıkçası.
    Faceden konu acilmasi talebi uzerine ve uyelerimizin dusuncelerinin alinmasi istenmistir tarafimizdan.
  2. hakan buluta İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    maliye bakanlığı onaylarsa neden olmasın. Zaten kpss ile ataması olur diye almaya uğraştık isg sertifikasını :)
  3. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Zannetmem kamu da çalışan ne kadar mühendis teknik eleman varsa hemen hemen hepsi belge alıyor. 30 yıllık öğretmenler bile belge almaya kalkıyorlar. Emekli olup gençlere yol vermeleri gerekirken. KPSS uzman alımı olsa bile sınırlı sayıda olur. 85-90 gibi puanlar ister. o kadar puan alsak zaten normal şartlarda memur oluruz.
  4. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    sanıyorum forumda önceden de paylaşmıştım, devlet sertifikaya göre alım yapmaz, lisans diplomasını baz alır. iş güvenliği uzmanı şeklinde kamu kurumlarında bildiğim kadarıyla kadro da yok, (iş sağlığı ve güvenliği uzmanı- yrd'sı farklıdır) bununla birlikte mühendis, teknik eleman alırken aranan özellikler arasında örneğin
    - inşaat mühendisi olmak - c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikasına sahip olmak gibi özellikler isteyebilir.
  5. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ya da 4001 koduyla lisans mezunu olma şartı der ek şart koyar iş güv uzm. belgesi ister .. mesela yani ama sanmam :D
  6. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    2013 kasım ayında personel alımında
    1 adet fizik ve 1 adet mimar alımı vardı
    özel şartlarda da c sınıfı isg uzmanı olması isteniyordu
    tabi kaç puanla alım yapıldığına bakmadım

90070001 17444 ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI Fizikçi K OCAELİ Taşra TH 6 1 4547 7163
    390940022 18818 ŞAHİNBEY BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI MİMAR GAZİANTEP TH 6 1 4747 7163

7163 "C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı" belgesine sahip olmak.
    7165 "B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı" belgesine sahip olmak.
    7167 "A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı" belgesine sahip olmak.
  7. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Ama burda iş güvenliği uzmanı alımı değil fizikçi mimar yanında uzman olma şartıda sabit..
  8. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bakanlık birçok kuruma bünyesindeki mühendis, fizikçi, kimyacı, mimar çalışan bildirimini yapması için yazı gönderiyor. Emniyette çalışan biarkadaştan aldığım bilgide çalışma bakanlığından yazı gelmiş kaç tane polisiniz kimyacı, fizikçi mühendis vs.. sayısının bildirilmesini istemiş. Acaba bunların arasından seçip uzmanlık belgesimi aldıracak ya da kendisimi yetkilendirecek. Devlet kendine yük olmasın diye mevcut çalışanlarından özellikleri tutan çalışanlarına belge aldırdır maaşına cüzi bir miktar ek yaparak görevlendirir bence..
  9. OMER OZTURK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71264
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    setas kımya
    30 marta kadar herhengi bir gelişme olmazsa daha da beklemeyin devlet kendi bünyesindekilere ek ücrete yaptırır.
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    emniyet hizmetleri 6331 kapsamında değil bildiğim kadarıyla.
  11. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    evet değil ama çevik kuvvet şubesine gönderilmiş bu yazı benim arkadaşta kimyagerdi onunda ismini aldılar..
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    isg hizmeti almayan işverenleri teknik personel olan çevik kuvvet polisleri mi basacak acaba :) ilginç gerçekten, vardır bir planları.
  13. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    valla bu kadar olaydan sonra polise daha bişede verilmez ama bakalım hayırlısı...
  14. merve polat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    genelde çevre mühendisleri isg uzmanı olarak da çalışıyor,iski gibi yerlerde,atanmış mühendisler gidip belgeyi alabildiği için hazır mühendisini orada da kullanabilirler,ben çok denk geldim hem çevre mühendisi hem isg uzmanı olan iskide(başka şehirlerde ismi farklı olabilir devlet şu işleri ile ilgili yerler) çalışan mühendise,yani kendi mesleğim ile ilgili bunu söyliyebilirim ama diğer devlet kurumlarında ne olur bilemem tabi..
  15. kimya19 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    tabiki devlet önce kendi imkanlarını kullanır ancak açık çok bu sebepten alım yapmak zorunda imd ler gibi önce sözleşmeli alıp sonra kadro verebilir. yalnız puanlar yüksek olur 30 bin küsür c sertifikalı vardı zaten 105 bin kişi daha sınava girdi sınavda ağustos gibi çok zor değildi. buda arz talep dengesini bozar.
    ben alım olacak diyorum...
    :)
  16. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çsgb isg uzman yardımcılğı ilanı verebilir. maas tabi piyasanın iki katı civarı bildigim.
  17. YAŞAR BAĞCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98849
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Atılım OSGB
    alım olursa acaba A grubundan mı yoksa B grubundan mı alım yapılır.
  18. Serap Kuru İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33772
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bence en doğrusu devletin bütün uzmanları çatısı altında toplaması...
  19. devlet iş sağlığı merkezleri açsın verdiler özel sektöre kimsenin umrynda değil bide çıkmış sihirli değek değmiş gibi iş kazalarında azalma oldu diyor artık bürokratik konuşmalar yerine iş sağlığı güvenliği istihdam ekonomik döngü bunları konuşalımda gelişelim
    osgb nedir ya
  20. Serap Kuru İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33772
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Düşün, beyefendi şirket sahibi ve şirketinin İSG uzmanı olsa ne yapacak? Kendi kendini mi şikayet edecek uygunsuzluğun devamı halinde?