1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kule vinç malzeme sepeti

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 9 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba arkadaşlar,

Kule vinç malzeme sepeti gelişi güzel bir varilden yada ustaların yaptığı herhangi bir tahtalarla çevrilmiş bir kafesten yapılabilir mi ? Yoksa belli bir standartı var mıdır? Elinizde örnek taşıma sepetleri varsa, paylaşırsanız sevinirim. Benim firmamdakileri yolluyorum fikirlerinizi bekliyorum. IMG_1553.JPG IMG_1591.JPG
  2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Varil çok riskli, ağır bir yükte kolaylıkla yırtılabilir. onun yerine aşağıki örneği inceleyebilirsiniz. bu biraz pahalı ancak açılır kapaklı olması kullanışlı oluyor, piyasada daha uygunlarını bulabilirsiniz sanırım.

http://www.kaiserkraft.com.tr/depo-...3&article=114082&ff_id=114082&ff_title=Açılır tabanlı konteyner&ff_query=vinç sepeti&ff_pos=29&ff_origPos=67&ff_page=3&ff_pageSize=12&ff_origPageSize=12&ff_simi=78.67
  3. ebt88 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  4. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    çok teşekkürler hakikaten çok pahalıymış burada yaptıkları şeyler bedavayken buna adım atmayacaklardır. Herhangi bir standartı olması gerekiyor mu? İşçiler tarafından çok sağlam bir şekilde yapılsa işimizie görmez mi ? Birde üst kapak kesin olmalı mıdır?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Nisan 2014 ---
    normal sepet bulamadım internette arattığımda en azından rapor sunmam için bir yer göstermem lazım varsa bildiğiniz bir yer söylerseniz sevinirim.
  5. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    karmametal.net e bakın
  6. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu güzelmiş, kapaklı olmasında fayda var. ayrıca teh örgülü olmaması lazım. küçük parçalar tellerden geçerek düşebilir.
  7. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    evet alt bölgede de çalışan olmamalı
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  9. Mehmet Emin YAMAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    88090
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Milli Eğitim
    Daha dün bir firmada vinç ile farklı malzemeler kaldırılırken göstermiş olduğunuz resimlerin benzerini gördüm.
    Bunlar tehlikeli değil mi sorusuna verilen klasik cevap.
    BİZ HEP BÖYLE TAŞIYORUZ... BİR ŞEY OLMAZ...
    Çok kızdım ve İncir ağacı ile alakalı atasözü aklıma geldi geldi de bir şey demedim gen :)