1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kule vinçlerde kaçak akım röleleri

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Aykut yağdıran tarafından 16 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. Aykut yağdıran İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar merhaba;

  Kule vinçlerin kullanımı sırasında alınması gereken önlemler arasında ''kule vinçlerde 30 mA'lık kaçak akım rölesi bulunmalıdır'' gibi bir ibare ile yönetmeliklerde karşılaşmadım. Böyle bir zorunluluk varmıdır varsa neye dayandırmak gerekir? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

  Saygılarımla ;
 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
 3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  30 mA değeri herhangi bir makineye özgü bir değer değildir. İnsan ölümüne sebep veren üst limittir. 300 mA ise yangın çıka bilirliğini gösterir.