1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kumrucu'ya risk değerlendirmesi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Halil İbrahim Yener tarafından 11 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Halil İbrahim Yener İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Herkese merhaba, İzmir'in meşhur kumrusunu duymayanınız yoktur sanırım :) Bir kumrucunun risk değerlendirmesini yapmaya çalıştım sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk kez risk değerlendirmesi yapıyorum önerilere açığım. :)

Ekli Dosyalar:

2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Faaliyet Alanı ile Tehlike tanımını ayrı ayrı değerlendir ve yaz.risk skorlarını renklendir.ve risk değerlendirmelerinizin altına altbilgi olarak şunu ekle:
    ...................FABRİKASI İÇİN HAZIRLANMIŞ BU RİSK ANALİZİ VE DEĞERLENDİRMESİ KAŞESİZ İMZASIZ ÇOĞALTILAMAZ VE KULLANILAMAZ.
    TÜM HAKLARI..................................A.Ş. TARAFINDAN SAKLIDIR
  3. Halil İbrahim Yener İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim Erkan Bey, önerilerinizi uygulayıp paylaşımı güncelleyeceğim.
  4. Eline Sağlık . Meğer Kumrucu da ne kadar çok tehlike varmış:)
  5. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir kumrucu da bu kadar riskin gözükmesi biraz abartı gibi gözüksede aslında detaycı bir yaklaşım olmuş o açıdan güzel risk değerlendirmesi yaparken sherlock holmes gibi olmak lazım gerçektende
  6. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tehlike heryerde :D
  7. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Güzel bir çalışma ama çok ayrıntıya girmişsiniz.
  8. Mehmet Bal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25180
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yeşil inş
    otobüs firmaları için risk analizi var mı? Birde iki sigortalının çalıştığı bi otobüs için risk değerlendirmesi var mı?
  9. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    valla kumrucunun kı bıle boyle oluyorsa buyuk fabrıkanın heralde 10 gun yazsanız bıtmez :)
  10. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    ellerine sağlık bu ilk risk analizin ise oldukça ayrıntıya inilmiş güzel bir çalışma olmuş Erkan beyin de dediği gibi renklendirirsen, bir de denetimini fotoğraf çekerek yaptı isen fotoğrafları da ekleyebileceğin bir sütun yap daha bi kaliteli olur
  11. Halil İbrahim Yener İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erdem bey teşekkür ederim. Ben renklendirmeyi bu çalışmada yapmadım ancak bu çalışmadan sonraki risk analizlerimde renklendirme yaptım, ekleyeyim.

Fotoğrafları eklemek istedim risklerin yanına ama sayfada duruşunu bir türlü beğenemedim :) O yüzden çektiğim fotoğrafları 1 sayfaya 6 resim gelecek şekilde çıktı alıyorum ve her birinin altına risk analizindeki tehlike numarasını yazıyorum ve bu resimleri risk analizlerinin arkasına ekliyorum. Gören işletme sahipleri gerçektende hak veriyor tehlikelere :)

Ekli Dosyalar:

12. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bende aynı senin gibi yapmıştım ama sonradan fotoğraf numaraı döf numarası derken uzamaya başladı
    sonradan fotoğrafın yanına riski sıraladım takibi kolay oldu
  13. Halil İbrahim Yener İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erdem Bey ufak bir örnek alabilir miyim peki?
  14. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    yardımcı olur inşallah

Ekli Dosyalar:

15. Halil İbrahim Yener İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman