1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kurs kapandı belgemi nasıl alacağım?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Okan Bostan tarafından 21 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Herkese kolay gelsin. Ben geçen sene İzmit'te faaliyet gösteren SEÇ adlı kurumda eğitimimi almıştım fakat Aralık 2013 sınavına giremedim ve Haziran 2014 tarihinde sahibinin vefatı nedeniyle kurs kapandı. Aralık 2014 sınavına girdim ve 75 aldım. Şimdi benim belgem ne olacak? Ben belgemi nasıl alacağım
  2. Nazım Özer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91445
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    sevgili kardeşim öncelikle hayırlı olsun aramıza hoş geldiniz. panik yapmaya gerek yok işimiz panik yapmayı kaldırmaz. aralık 2014 sınavında geçerli notu aldıysanız sorun yok artık kurs aldığınız yerle işiniz yok gidin ziraat bankasına kimlik numaranız ile beraber paranızı yatırın sanırım 1 hafta 10 içinde belge numaranız sistemde tanımlanır.
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=2015yılıbelgeucretleri
    ilgili linkte gerekli diğer bilgileri bulabilirsin. iyi çalışmalar.
  3. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Sağolun hocam panik yapmadım sadece süreci bilmiyordum ;) Bu arada sınav sonucumuz falan değişmez değil mi? Bazen oluyor ya öyle şeyler :D:D:D
  4. Erdi Özgül İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    şimdi parayı yatırabiliyoruz değilmi bakanlık herhangi bir duyuru yapmıcak değilmi parayı yatırdıktan sonra kaç gün içinde sertifikayı alabiliyoruz cevap verirseniz sevinirim bide herhangi bir IBAN yada hesap numarası yazmıyor direk iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğü ziraat bankası kurumsal tahsilat hesabı diyo direk orayamı yatırcaz
  5. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Duyuruyu oku kardeşim banka bilgileri orada var. Ziraat Bankası 413 TL
  6. Hasan Naci Akyol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konuyla alakalı olarak.
    Kursumu aldım, uzaktan eğitimlerimi tamamladım ancak kurstan her hangi bir belge almadım(kayıt ve ödeme makbuzlarım dışında)
    Daha sonrasında askere gittim. Geldim ki kurs aynı şekilde kapanmış.
    Mayıs ayındaki sınava gireceğim. Yapmam gereken bir şey var mı? Sınavdan başarılı olursam kurs başarı belgesi gibi bir şey isteniyormuş. Doğru mu?
    Yardımcı olursanız sevinirim
  7. Nergis ÖN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Siz sınavdan geçerli puanı aldıktan sonra bankaya parayı yatırıyorsunuz sistemde numaranız tanımlanıyor kursla bir alakanız yok yeter ki sınavı geçin ;) Yukarda Nazım beyde bu konuyla alakalı yazmış zaten
  8. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yalnız arkadaş henüz sınava girmemiş. Kurs eğer arkadaşın eğim belgelerini ve başarı belgesini bakanlığa göndermeden önce kapandıysa arkadaş sınava giremez. Ama muhtemelen kurs kapanmadan önce elindeki tüm eğitim belgelerini teslim etmiştir.
  9. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Sen sınava girebilirsin. Eğer sınavı geçer ve belgelerinde eksiklik çıkarsa bir dilekçe ile durumunu beyan edersin o zaman sıkıntı olmaz. Ben sınavı geçtim ama belgelerimde eksiklik çıktı. Birkaç güne Ankara'ya bizzat giderek süreci takip edeceğim. Üstelik benim kursum mahkemelik reddi miras durumu var. Ama bir yetkiliye güç bela ulaştım ve belgelerimin Ankara'da olduğunu söyledi. Sen dert etme ve sınavına girip geçmeye odaklan
  10. Hasan Naci Akyol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İlginiz için teşekkür ederim öncelikle.
    Ben kursa neredeyse hiç gitmedim. Ben eğitim alacağım dönem bulunduğum şehirdeki sınıf mevcudu yeterli sayıya ulaşmadığı gerekçesiyle komşu ildeki şubede gösterdiler benim eğitimimi.
    Staj ne olacak dediğim de biz halledeceğiz onu gibi bir şey demişlerdi.
    Bugün e-posta attım kuruma. Geri döneceklerdir umarım. Örgün ve uzaktan eğitimim de sıkıntı olmayacaktır galiba ama staj için şüphelerim var.
    Bunlarla bağlı olarak bir OSGB de staj yapacağım bu esnada ben de tecrübe kazanmak için. Burada yaptığım staj kabul edilir değil mi?