1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kurs yeri bana zorunlu staj eğitiminden bahsetmedi!!!

Konusu 'Staj Rehberi ve İmkanları' forumundadır ve Gökhan Deniz tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Gökhan Deniz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba
    iş güvenliği uzmanlığı C belgesi kursuna bu hafta başladım staj konusunu görünce aklıma takıldı sormak istedim
    kurs yeri bana ZORUNLU staj eğitiminden bahsetmedi...... demek istediğim benim staj yapmam gerekiyor mu? ... lütfen bilgilendirirseniz sevinirim.
  2. Serdar Can İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    113469
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    40 saatlik zorunlu staj var
  3. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Staj eğitimin sonunda yapıldığı için bahsetmemiş olabilir. 40 saat zorunlu staj var. Genelde kaliteli kurslar staj yerlerini kendileri ayarlıyorlar.
  4. Mehmet Ata Tuncer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126698
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    EPY
    sahada hiç bulunmadan iş güvenliği uzmanı olmak biraz anormal bir durum olurdu. Ki naylon staj yapıp sahada ne yapacağını bilmeyen birçok kişi var. Stajınızı yapın ve size vakit ayırabilecek birinin yanında yapın ki az zamanda çok şeyler öğrenin. yerinde görmek her zaman daha iyi ve akılda kalıcıdır.
  5. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    İlk Risk Değerlendirmenizi bu "uygulamalı eğitim" (Staj) sayesinde hazırlayacaksınız.
    Uygulamalı eğitimi donanımlı bir iş yerinde yapma şansı bulabilirseniz;
    1. Tecrübeli ustabaşı/şef gibi çalışanlardan iş yerindeki makinelerle alakalı detaylı teknik bilgi alabilirsiniz.
    2. Daha önce gerçekleşen kazalar ile alakalı bilgi alabilirsiniz.
    3. İş yerine her gittiğinizde (vakti varsa) size refakat edecek bir iş güvenliği uzmanı sayesinde bazı konularda kısa sürede tecrübe sahibi olabilirsiniz.
    4. Uygulamalı eğitim alacağınız işyeri sizin meslek alanınızdan farklı bir alan olursa farklı tecrübeler edinme noktasında faydalı olacaktır. (Mesela ben Mobilya ve Dekorasyon Öğretmenliği mezunuyum, uygulamalı eğitim aldığım işyeri 250-300 çalışanı olan iplik imalatı yapan bir işyeri idi, çok istifade ettim.)
  6. Gökhan Deniz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hocam aradım kurs yerini 5 iş günü yapacaksın dedi...
    teşekkür ederim önerileriniz için
  7. Murat Gençtürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22346
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mümkün mertebe lütfen stajınızı deyim yerindeyse "naylon" yapmayın. Hakkıyla yapmaya çalışın. Olabildiğince sahada gözlem yapın ve staj yaptığınız iş yerindeki İSG Uzmanı ile beraber olabildiğince vakit geçirip bu kısa sürede edinebileceğiniz kadar tecrübe edinin ki ilerde faydasını görebilesiniz.