1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kurul eğitim prosedür talimatı - kurul eğitim katılım formu -kurul atama dilekçesi

Konusu 'Formlar' forumundadır ve AYDIN_06 tarafından 25 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kurul Eğitim Prosedür Talimatı ve Kurul Eğitim Katılım Formu Örneklerine ihtiyacım var sitede normal işçiyle ilgili eğitim formu gördüm fakat kurul eğitim katılım formuna rastlayamadım bu dökümanlara ihtiyacım var.
    Birde ErkAN Beyin Büyük özveriyle hazırladığı dökümantasyon listesinde yer alan Kurul Atama Yazısıyla Kurul Atama Dilekçesi ayrı olarak bahsedilmiş bu iki döküman birbirinden farklımıdır farklı ise bu iki döküman örneğini paylaşırsanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler...
  2. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    İşyerlerinde yasal mevzuata uygun olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Kurullarının oluşturulması, toplantı ve çalışma
    biçimleri, kayıtların tutulması, alınan kararların uygulanması, denetlenmesi, iyileştirilmesi, kurul üyesi ve çalışanların görev, yetki ve yükümlülüklerinin öğretilmesi amacıyla aşağıda belirten konularda Çalışan Temsilcilerinin de içerisinde bulunduğu İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu üyelerine özel eğitim verilmiştir.

· İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu nedir ?

· İş Sağlığı ve Güvenliği Kurullarının oluşturulmasını zorunlu kılan yasal mevzuatlar.

· İş Sağlığı ve Güvenliği Kurullarının oluşturulacağı işyerleri.

· İş Sağlığı ve Güvenliği Kurullarının oluşturulması.

· İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul üyelerinin eğitilme zorunluluğu ve eğitim şekli.

· İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul üyelerinin görev ve yetkileri.

· İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulunun toplanma ve çalışma biçimi.

· İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu toplantı tutanakları ve diğer belgelerin kayıt altına alınması ve ilgili kuruma bildirimi

· İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulunda alınan kararların çalışanlara duyurulması.

· Kurulda alınan kararların, uygulanıp uygulanmadığının denetlenmesi.

· Kurulda alınan kararların, sonuçlarının değerlendirilmesi ve iyileştirilmesi.

· İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları arasında işbirliğinin sağlanması.

· İşveren ve işveren vekilinin yükümlülüğü.

· İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulunun yükümlülüğü.

· Çalışanların yükümlülüğü
  3. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tşk ederim fakat istediğim format bu şekilde sadece konuları yazılarak bir prosedür oluşturulursa adı prosedür olmaz bu belirttiğiniz içerik sadece prosedürde adı geçen eğitim listesi olarak başlık altında yazılabilir.Benim için gerekli olacak döküman içindekiler kısmı Kurul Katılımcıları Eğitim amacı hedefi eğitimde kullanılan araç gereçler eğitim verilme şekli konusu tarihi onaylayanlar kısmı eğitimi verenin görevi katılımcıların eğitim esnasındaki görevi gibi daha bir çok sayamadığım içeriklere sahip KURUL PROSEDÜRÜ bir bakıma EĞİTİM İÇ YÖNETMELİĞİ de diyebilrisiniz bu şekilde bir dökümana ihtiyacım var
  4. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Bu yazının içerisinden amaç,hedef vs. kendiniz oluşturabilirsiniz.
  5. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba benim kullandığım doküman ektedir. Atama dilekçesi diye bir doküman kullanmıyorum, atama duyurusu şeklinde atamaları gerçekleştiriyorum.

Ekli Dosyalar:

6. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tşk ederim atama dilekçesi acaba işçi temsilcisi olarak kurula aday başvurusu için bulunma dilekçesimidir.Atama duyurusu (Atama yazısı) Kurulda oylarla seçilmiş işçi temsilcileri ve diğer oylarla seçilmiş görevlileri duyurmak adına yapılan bir form değilmidir ben öyle yorumladım ama birbirinden farklı olabilirmi?
  7. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benim hazırladığım doküman da kurul üyelerinin hepsinin isimleri bulunmaktadır. Çalışan temsilcileri için ayrı bir duyuru hazırlıyorum. ekte görebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

8. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tşk ederim.Peki verdiğiniz eğitimler ve kurul eğitimleri için oluşturulmuş bir iç yönetmeliK kullanıyormusunuz çünkü isteniyor?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Ocak 2014 ---
  9. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben kurul eğitimleri ve çalışan temsilcileri için iç yönetmelik konusunu ilk defa sizden duyuyorum bu konuda bilgim yok. İç yönetmelik hazırladım ancak oraya sadece temel isg eğitimi olmayan işe başlatılmaz şeklinde ibare ekledim. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa örnek bir doküman paylaşırsa sevinirim