1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Kuyumcularda risk analizi, acil eylem planı v.s.

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve ayhanber tarafından 21 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. ayhanber İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Ben henüz C sınıfı uzmanlık için eğitim aşamasında bir kursiyerim. Bir tanıdığımın toplam 2 kişinin çalıştığı kuyumcusu var. Yeni çıkan yasalar, tüzükler, yönetmelikler gereği risk analizi, acil eylem planı gibi yapması gereken şerlerden bahsettim geçen gün. Bu konular hakkında hiç bir bilgisi olmadığından ve benim az çok yasalar vs gibi konular hakkında bilgim olduğunu düşünerek yardım istedi. Yasal olarak bahsettiğim kurumda işveren kendi risk analizini kendisi yapabiliyor. Benden sadece nasıl yapılır, nasıl bir yol izlenmeli, yasalar bu konuda neler söylüyor... bu konularda yardım istedi... Benim sizlerden öğrenmek istediğim bu konu üzerinde her hangi bir çalışmanız oldu mu? ama asıl önemli sorum şu ; herhangi bir ölçüm yapmaya gerek olur mu? Gürültü yada gaz ölçümü yapılmasının gereğinin olmadığını düşünüyorum aslında...ama çok fazla ışık kullanıldığı için belki o ölçüm yapılabilir...Yanlış söylediğim birşeyler varsa uyarırsanız sevinirim...Söylediğim gibi hala kursiyerim...Şimdiden teşekkürler
 2. Murat Özdemir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  mrb, bulabıldıyseniz bu kuyumcularla ılgılı risk analızını bana de gönderebilirseniz çok sevınırım.şimdiden tesekkurler iyi çalışmalar.
 3. kübra o İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bana da lazım elinde olan var mı acaba?