1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Limanlarda isig yardım

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve Anıl Keskin tarafından 21 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Risk değerlendirmesi yaptığım bir fabrikanın liman ayağında biraz tıkandım devasal 2 adet yükleme boşaltma makinesi var (tahıl için) gemi yanaşıyor ve geminin içine direk boşaltma veya geminin içindeki tahılı emme işlemi yapıyor. Biraz kaynak sıkıntım var bu konuda biraz talimat aradım fakat bulamadım.
  2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Hangi konuda kaynak arıyorsunuz? Dolum-tahliye makinaları mı yoksa bu alandaki risk değerlendirmeleri konusunda mı? Gerçi ben dökmeci değilim ama bildiğim birşey varsa paylaşırım.
  3. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Bu tahıl yükleme ve boşaltma makinelerinde çalışırken ne gibi güvenlik önlemleri alınır, hangi sırayla yükleme boşaltma işlemleri yapılır ( burada sanırım bir talimat gerekiyor ) nezaretçi mi gerekir mi ? Yükleme boşaltma makinelerinin periyodik kontrolleri nasıl olur tek bir makine üzerinden mi yoksa parçaları üzerinden ayrı ayrı mı ? Elevatörü var hidroliği var toz toplama sistemi var içerisinde emiş motoru vs.. omuzum kalınlığında kablolar var bunlar makine hareket ederken makaraya toplanıyor ya da salınıyor. Bu makinelerle ilgili bir döküman bulamadım işe yarayacak.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Temmuz 2013 ---
    Resmi de burada

Ekli Dosyalar:

• YBM.jpg
      YBM.jpg
      Dosya Boyutu:
      2 MB
      Görüntüleme:
      21
  4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Eğer limanlara sık gidiyorsanız bir dökme yük gemisi 2. Kaptanından rica edin. Bunlara ait prosedürler ve manueller mevcuttur. Veya yükleme öncesi gemilere yük sörveyleri gelerek yükleme-tahliye protokolü imzalarlar. Orada zaten ayrı bir risk değerlendirmesini de bulabilirsiniz. İşinize yarayacaktır.
  5. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar limanlarda iş güvenliği hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi ? Şimdiden teşekkürler.