1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Lpg basınçlı gaz tüpü ile sıcak işlerde güvenlik tedbirleri

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Dnzcst tarafından 8 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Dnzcst İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba Arkadaşlar , LPG tüpü kullanımı ile ilgili 2 sorum olacak.
    -Fabrikalarda ev tipi yerine sınai lpg tüplerinin kullanım zorunluluğu var mıdır? ve
    -Ekli Resimdeki görüldüğü gibi sıcak çalışma yapılan bir makineye LPG tüpünün bağlantısı görülmektedir. Bu noktada almam gereken güvenlik tedbirleri hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim..

lpg.JPG
  2. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1. Tüp bağlantısına ve pürmüz, hamlaç vb. bağlantısına alev geri tepme ventili(alev tutucu) takılmalıdır.
    2. Hortum kırmızı ve uygun nitelikte olmalıdır.
    3. Tüp devrilmeyecek şekilde sabitlenmelidir.
    4. azaldığından yan yada baş aşağı çevrilip kullanımı önlenmelidir.
    5. her kullanımdan önce çalışanın hortum ve bağlantılarını göz ile kontrol etmesi talep edilmelidir.
    6 belirli aralıklar bağlantılar sızıntılara karşı kontrol edilmelidir. bu iş için köpük spreyler vardır. çakmakla yapılmamaldır. :)
  3. Dnzcst İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Çok teşekkür ederim bilgi için :):)
  4. Bayram Başol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    LPG DOLUM BOŞALTIM İLE İLGİLİ TALİMATA İHTİTACIM VAR .. olan arkadaslar lütfen paylaşırmı.
  5. Dnzcst İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Üzgünüm bende yok