1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Müşteri firmanin istemiş olduğu evrak ve kayitlar hakkinda

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve bilal5454 tarafından 4 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. bilal5454 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar kolay gelsin hepimize,
  Çalıştığım fabrika otomotiv üstüne ,bizim müşterilerimiz olan fabrikalar var, bu fabrikalara işin süresine (kalite genellikle) bağlı olarak çalışanları gönderiyoruz. Fakat bizden istedikleri bazı belgeler var. Bunlar ; SGK kaydı, nüfus fotokopi,sağlık raporu, polibalans (çalışanların becerilerinin değerlendirildiği tablo ) isteniyor. Bunlar yönetmelikte , kanunda geçerliliği var mı ? Kanun da yönetmelikte varsa başka hangi belgeleri isteyebilirler ya da istedikleri içinden gerek olmayan belge var mı ?
  Bilen bir arkadaşımız yardımcı olursa sevinirim.Şimdiden sağolun.
  Hepimize kolay gelsin.
 2. CENK ÇIRAKMAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  46797
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Selamlar,

  Geçici görevlendirme diye tanımladığımız bu durum için firmalar ve bizler, gelen kişinin SGK kaydını, Sağlık raporunu, İSG Eğitim belgesini istemekle yükümlüyüz... Ayrıca işin durum ve önemine göre mesleki yeterlilik belgesini, KKD formunu da istemeniz de fayda olacaktır... İlk üç belge elinize ulaşmadan ve firmanızla alakalı riskleri içeren, acil durumlar hakkında eğitim vermeden iş başı yaptırmanız sizin açınızdan tehlike arz etmektedir.... Saygılarımla
 3. bilal5454 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  çok teşekkürler, peki bunun dayanağı neresidir nerede yazıyor bende bakabilirmiyim somut veri olarak.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Mayıs 2015 ---
  Cenk Bey, biz gönderiyoruz zaten müşteri firmalarımıza bizim fabrikaya gelen olmuyor, yukarıda yazımda belirttiğim belgeler talep edilmiş çalışanlarımızdan.