1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Müfettiş denetimleri

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Burcu Gökmen tarafından 25 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Burcu Gökmen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba Arkadaşlar,
    ya bişe sorcam bakanlıktan müfettişler hemen ocakta gelirler mi acaba denetlemeye?
  2. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bakanlık yapmış olduğu tanıtım seminerinde ilk önce 1000 kişi ve üzeri yerlerden denetlemeye başlayacaklarını ve sonra aşağıya doğru ineceklerini belirtmişti.Ancak siz yinede kendiniz sağlama alın denetim için değil sağlığınız için önlemlerinizi alınız.
    saygılarımla
  3. Burcu Gökmen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. biz önlemlerimizi tabiki öncelikle kendmizi ve çalışanları korumak için alıoruz, biz de onlar gibi, firmanın bi çalışanıyız sonuçta. sadece meraktan sordum
  4. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bence Bakanlıktakiker kış uykusundaklar. Bakanlıktakiler beni affetsinler ama 6331 sayılı kanun yürürlüğe girmesine şurda 1 hafta kaldı. Kanundan nerdeyse kimsenin haberi yok. 15 ilde tanıtım toplantısı yapıldı. Bu ülkenin 81 ili var.
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    :)
  6. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

15 değil 18 ilde 2013 yılında 81 ilde

dikkat edilirse 81 tersi 18

ayrıca 2013 yılında izmir ve denizli üzerinde yoğunlaşacak denetimler
  7. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    bu ülkenin tabiki 81 ili var ama değer üreten ili 15 tanedir, diğerleri Hakkari gibi devletin 85 koyup 1 aldığı ildir. İstanbul'da bu durum 1 koyup 85'tir. Bu demek değil ki diğerlerini çöpe atalım ( yaşasın üniter yapı ). 6331 olmuş yada olmamış sanki 4857 dekiler çok iyi uygulanıyor du yada denetleniyordu sanki, bunun kanunlarla alakası yok. Müfettişlerin sayısı belli, 4857 de yetişemiyorlardı bakalım 10 üzeri çalışan berberler yada lokantalara nasıl bakacaklar. Tam 1 lol durumu.
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    :)
  9. Burcu Gökmen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kanun yeni, isg uzmanlarının geneli yeni... bunca şeyi bizler tecrübe anlamında henüz yeterli değilken tek başımıza uygulatmamızı bekliolar anlamadım ama böle bi yasa çıktıysa illaki biyerlerde kusur bulup ceza kesecekler... umarım en az zararla atlatırız :(
  10. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    Burcu hanım, eski ISG uzmanlarıyla tanıştınız mı hiç ? hıfzıssıhha kanunundan alıntı yapan tipler. Çoğu öyle, dolayısı ile ISG uzmanlarının yeni olması harika. O kadar karamsar olmaya gerek yok ^^
  11. Burcu Gökmen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    uzmanların yeni olmadı güzel elbet ama ben tecrübe anlamında böle bi kanunun direk yeni olan bzlere denk gelmesnden bahsettim.. ama başarıcaz elbet..
  12. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Devletin çarkları ağır da olsa işliyor. Yönetmeliklerin bir kısmı çıktı. Sertifikların büyük kısmı daha yok,İnşalah Ocak ayı bitmeden yetişir.
  13. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

Şubat demek lazım
  14. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    Olaya devletin çarkları olarak bakmak ve bunu beğenmek ... Diyecek 1 şeyim yok. Üstesinden de geliriz, yeterli bilgiye sahip olalım yeter. 6331 biraz daha çağdaş buluyorum açıkcası en azından sadece evrak olarak görev yapmıyacağımızın kanıtı olucak.
  15. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bence, şu an A sı, B si ve C si ile tüm iş güvenliği uzamanlarının bilgi eksikliği var. En fazla ben bilirim diyenin bile çünkü kanun ve yönetmelik yeni, dolayısı ile herkezin durumu nerdeyse aynı. Bence gençlerin avantajı burda daha fazla yeniliğe olan adaptasyon kabiliyetleri ile ancak bu çalışmakla olur. Eğer çalışırsanız merak eder, peşini bırakmazsanız bir yerlere geleceğinizden eminim ben dahil.
  16. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    303348_223228821110337_1867160009_n.jpg
  17. nokia6270 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    3 yıldır çok tehlike sınıfı bir firmada çalışıyorum ama şu ana kadar hiç iş güvenliği müfettişi görmedim. ama bundan sonra durum ciddi çünkü piyasada bir sürü osgb var bir sürü uzman. bizim patron bu durumdan şikayetçi çünkü cebinden aylık en az 5000 tl çıkacak...
  18. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    Nokia 3310, eğer sen orda 3 yıldır çalışıyorsan patronun 5000 tl ödemesine gerek yok zaten. Ya sen çıkıcan 5bin giricek yada sen olcan 5bin çıkıcak. İkiniz aynı yerde olamazsınız ^^
  19. nokia6270 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    deidara ben c sınıfı uzmanım çok tehlikeli sınıfa bakma yetkim yok. Acil eylem planı, risk analizi, eğitim verme v.b. yetkimiz var. benim şirketteki görevim iş güvenliği uzmanlığı değil. ben üretim planlama sorumlusuyum. patronuma bunları aynen ilettim. en az b sınıfı uzman ile sözleşme yapmamız gerektiğini vurguladım. a ve b sınıfı uzmanlar 5000 tl den kapı açıyorlar. ben bu olaya istinaden yazdım. bu arada nick 3310 değil 6270 :) herkese iyi geceler..
  20. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    5bin den kapı açan ilgili sınıfa uygun uzman bulundurmamanın cezası olduğu için yazdım zaten. 5bin den kapı açan A sınıflarının telefonu varsa bana bir ilet :) Benim çalıştığım yerde 10bin dolar alıyor adamı da görme, allahlık gitti gidicek :) bütün işi biz yapıyoruz. Neyse konudan sapmıyalım