1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Mühendislik tamamlama örnek sorular

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Cem Yaylagül tarafından 20 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. ersancavdar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sonuç olarak kişisel polemiklerin sonu gelmez,herkes kendi penceresinden bakacak bu olaylara bu bir gerçek,

nasıl ki bu mühendislik puanları arasında bile uçurum varsa ve en düşük puan ile yerleşen bir arkadaşa nasıl ki sırf mühendis lik mezunu diye sesinizi çıkarmıyorsanız, yeni kurulan teknoloji fakültesi mezunu olacak olan arkadaşları da saygıyla karşılamak lazım, çamur atmak,saldırmamak lazım kkişisel kaprislerimiz yüzünden, bekleyip görelim, bakalım ne yapacaklar piyasa da

eğer başarısız olunursa bu konuda o zaman mühendislik odaları çıkar demiştik biz işte bir işe yaramaz bunlar,teknik öğretmenden mühendis olmaz der,
    üstelik teknoloji fakültesi mezunları direkt olarak mühendis diye geçmeyecek galiba teknoloji müh. diye geçecek o zaman sorun ne?? sadece yetkiler aynı olacak,eğer karşı çıkmak buna ise o zaman karşı çıkmak aslında pastanın payının paylaşılacak olması gibi görünüyor....

herkese saygılar,niyetim kimseyi kırmak değil tabiki,herkes değerli dir,herkes bu ülkenin insanıdır.herkes ekmek peşinde,aile geçimini sağlama peşinde, üstelik siyasetle de hiç işim olmaz.

zaman herşeyin ilacıdır.bekleyip görelim, sonuçlarını

şimdiden kimse geleceği göremez,

kırdığım arkadaşlar varsa o arkadaşlardan özür dilerim,ama rastgele sallamayıp gerçek değerlerle yazarsak herkese faydalı olur.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Temmuz 2013 ---
  2. ersancavdar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aslında yazmıştım bununla ilgili yazı yukarıda ama okumamışsın anlaşılan,
    gerçekten bilmiyorum, denkliği varmı?? sadece Almanyadaki okullardan esinlenerek kurulmuş teknoloji fakülteleri sadece bunu biliyorum

siz biliyormusunuz denkliği olup olmadığını? biliyorsanız yazıyı bana da gönderirmisiniz, okumak istiyorum
  3. yazdın da bana o linki neden attın okumadan mı attın? bilmiyorum bilmediğim için soruyorum madem bu düzenleme geliyor bu açık bir şekilde belirtilmeli yoksa ileride bunun sıkıntıları yaşıyacaksınız, sizlerin bunun takipçisi olmanız lazım birsey yapılıyorsa ki bana göre yanlış bir uygulama kimine göre doğru.yanlış da olsa eksiksiz yapılmalı eksiksiz olmalı.
  4. ersancavdar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    övünç pehlivanoğlu arkadaşım hala bekliyorum ben sizden denkliği olmadığına dair o yazıyı,görmek istiyorum denkliği olmadığını,ya da kafadan salladın derim,

bu konuyla ilgili bir yazı buldum bilgilendirme amaçlı,artık müh.arkadaşlar tef mazunlarına ve tek.fak.mezunlarına saldırıp durmazlar heralde burada açıklamalar güzel olmuş
    yazı şu
    Teknik eğitim fakültelerinin yerini teknoloji fakülteleri alacak

Mesleki eğitimin temel taşlarından biri olarak görülen teknik eğitim fakülteleri, Bakanlar Kurulu kararı ile kapatılıyor. Avrupa da uygulanan mesleki eğitim modelini örnek alan Bakanlar Kurulu, mesleki eğitimin günün gelişmelerini yakından takip edebilmesi amacıyla teknoloji fakülteleri kurulması kararı aldı. Resmi Gazete de yayımlanan karara göre; teknik eğitim fakültelerinin son mezunlarını vermesinin ardından kapatılacağı ve 2010-2011 eğitim öğretim yılı itibari ile teknoloji fakültelerinin kurulacağı açıklandı. Modern eğitim sisteminin uygulanması ve öğrencilerinin teknik eğitimlerinin artırılması amacıyla kurulması planlanan teknoloji fakülteleri, mühendislik fakültelerini tamamlayıcı nitelikte olacak. Ayrıca bu fakültelerden mezun olacakların unvan, yetki ve sorumluluklarını düzenleyen esasların önümüzdeki dönemde çıkarılacak yasa ve yönetmelikler ile belirlenmesi bekleniyor.

Önemli bir milat
    Konuyla ilgili açıklama yapan Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) Bursa İl Başkanı Fahri Yıldız, bu değişikliğin yapılması gerektiğini yaklaşık bir yıldır her platformda dile getirdiklerinin söyledi. Alınan karar ile geri dönülemez bir yola girildiğini aktaran Başkan Fahri Yıldız, teknik eğitim sisteminde önemli bir miladın daha gerçekleştirildiğini ve bundan sonraki sürecin çok iyi planlanması gerektiğini vurguladı.

YÖK ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu kararın gerektirdiği uygulamaların da bir an evvel yürürlüğe konmasını sağlayacak çalışmaların yapılmasını beklediklerini belirten Yıldız, bu fakültelerin mesleki eğitim sistemini olumlu yönde etkileyeceğine inandıklarını söyledi. Gelişmiş ülkelerde, teknoloji eğitiminin teknoloji fakülteleri tarafından verildiğini anlatan TEKEV Bursa İl Başkanı Fahri Yıldız, bu fakültelerin de temel kuruluş amaçlarının endüstriye teorik ve daha çok uygulama becerisi olan teknoloji mühendisleri yetiştirmek olduğuna işaret etti.

Üniversite iş dünyası el ele
    TEKEV Bursa İl Başkanı, yurt dışındaki teknoloji fakültelerinin, eğitim öğretim faaliyetlerinde yoğun bir şekilde sanayi kuruluşları ile işbirliği yaptığını ve müfredatlarını endüstrinin ihtiyaçları ile gelişen teknolojiye uyumlu şekilde dinamik bir yapıya kavuşturduklarını vurguladı. Yıldız, şunları söyledi: "AB ülkeleri, ABD ve diğer gelişmiş ülkelerdeki teknoloji fakültesi (School of Technology, College of Technology veya Faculty of Technology) mezunlarından sanayi tecrübesi olması kaydı ile pedagojik formasyonu olanlar teknik öğretmen olarak atanıyor. Teknoloji fakültelerinin mevcut mühendislik fakültelerine alternatif değil, bu fakültelerin tamamlayıcısı olması düşünülüyor. Mezunlarının üretim süreçlerinde üslenecekleri görevler birbirinin devamı niteliğinde olmalıdır."

Mühendislik Fakültesi mezunu araştırmacı mühendislerin AB ülkeleri ve ABD’de Chartered Engineer olarak, teknoloji fakültesi mezunlarının ise "Incorporated Engineer" olarak tanımlandığı bilgisini veren Yıldız, şöyle konuştu: "Bu iki mühendislik eğitimi arasındaki en önemli fark, birincisinin bilgi-teori ve tasarım temelli oluşu, diğerinin ise beceri ve uygulama temelli oluşudur. Bu fakültelerin sanayicimize işin uygulama alanında kalifiye eleman ihtiyacının karşılanmasında doğrudan çözüm sağlayacağı şüphesizdir. Kazanç, hepimizin kazancı olacaktır." Yıldız, sürece destek olmak için tüm teknik öğretmen camiasını TEKEV çatısı altında toplanmaya davet etti.

5. oku kardeşim oku
  6. ersancavdar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  7. ersancavdar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    zaten ben gönderdim sana
    bi takıntım yok zaten, kulvarlar ayrı o zaman müh.arkadaşlar neden saldırıyor hala tek.öğretmenlere?? bunu anlamış değilim..okuması gerekenler o zaman mühendisler değil mi?? bizim bir sıkıntımız yok ki..saldıran değil hep savunmada kaldık
  8. isgf-1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    özel sektör işe alacağı adamı değerlendirir karar verir (icabında teknik öğretmeni mühendise yeğler); devlet ise diplomaya bakar. ODTÜ mezunu ile Harran mezunu arasında bir fark olmaz. Devlet de özel sektör gibi çalışanını seçebilse hiç itirazım olmaz.
  9. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    S.gunel hanim

Neden surekli saldirma konumundasiniz? Yarasi olan gocunur ne demek? Bu konu teknik ogretmenler olarak bizi ilgilendiriyor tabikide yorum da yazacaz arkadisimizi destekliyecez de ona soylenen lafi uzerimizede alacaz... Biz birlik olmanin kader paylasmanin ne demek oldugunu biliriz. Ayriyetten İSG muhendislik disiplini ise bizi neden uzman yapiyorlar bi sorarlar adama deil mi? Şu analitik dusunme sendromundan da kurtulun artik aldiginiz egitim sizi analitik dusundurebiliyorsa herkeside dusundurebilir.
    Ha ama size ALLAH tarafidan ozel olarak verilmis bişey ise onuda egitimi aldiktan sonra gorecez. Saygilar.
  10. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    o eğitimi alırsanız düşündürebilir, allah tüm mühendisleri anne karnından böyle çıkarmadı, buna yönelik dersler alındı ama okursanız yukarıdakini o eğitimin o ek kursta da, kendi örgün eğitiminizde de o derslerin olmadığını yazdım. o dersleri almayacaksınız siz.

Evet İSG mühendislik disiplinidir ve farklı alanlara verilmesinin doğru olup olmadığı tamamen farklı bir tartışma konusu, farklı bölümlere bu hak verilmesi, hem devletteki müfettişlerin bazılarının o bölümlerden mezun olması hem de teknik bölüm olup da mühendislik olmayan bazı bölümlerde iş bulma sıkıntısı olması idi. oraya girmeyeceğim. bu tartışma uzar gider,
  11. ersancavdar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    lobicilik nedir? bilememek analitik düşünmenin sonucu mudur?
  12. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Devletten kasit ćsgb ise oradaki butun mufettişler muhendistir gunel hanim (teknik alandaki mufettislerden bahsediyorm digerlerise iibf ve siyaset bilimi mezunudur) gel gelelim işsizlik konusuna madem butun muhendislerin işi var neden bu isg konusuna sarmis durumdalar. Ulkenin halini biliyorsunuz sayin gunel hanim malesef hic kimsenin degeri bilinmiyor ne muhendisin ne ogretmenin nede diger bilimlerin. Konu cok uzar gider... Sevgi ile
  13. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    :)
  14. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Malum Forum kurallarında değişikliğe gittik. Dolayısıyla artık ceza puanı uygulaması başladı.

Bu mübarek konuyu geri dönüşümden buldum çıkarttım forumdaki radikal üyelere uyarı puanı yağdırmak için tekrar açıyorum :D Yaşasın kötülük :D
  15. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Sadece ceza puanlarimi var:) nerde ödül sistemi? :))
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ödül benim...Daha ne istiyon,Kubilaycım..:)(Sevgili Fatih bey,Talha bey ve sizlersiniz ödül)

Gerçi akkabı baret veriyoduk ama ekonomik kriz baramız yok..:)
  17. oğuz han yüce İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22612
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ANFA GÜVENLİK HİZMETLERİ VE SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ
    Arkadaşlar saygılı davranmak gerektiğini unutmayalım lütfen. Kimler bataktaymış ben anlayamadım ve anlam veremedim!!!!
    bence sen düşüncelerini gözden geçir. arkadaş sana verilerden bahsediyor sen siyaset yapma diyorsun.
    ikincisi madem begenmiyorsun eğitim sistemini begendiğin bir sistemde okusaydın.
    eğitim sisteminden bahsediyorsun, eğitim konusunda ders aldınız mı?
  18. örneklerim sivri olur sitede siyasete gerek yok dedim kardeşim. sen bana ne diyorsun?senin mesleğin ne?mühendis mi olacaksın sen? git okumasını öğrende gel şimdi.
  19. Deniz Kaya İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79933
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    forumu yaklaşık 1 aydır takip ediyorum bütün başlıklarda çemkirmiş arkadaş, ego sorunu da var ayrıca. eğlenceli aslında forum sıkıcı olmaktan çıkmış.