1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Mühendislik tamamlama örnek sorular

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Cem Yaylagül tarafından 20 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. olmayın o zaman mühendis
  2. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ''mühendislik eğitimi analitik davranış biçimini öğretir.'' demişsiniz biz bunların hepsini aldık zaten bu kunuda rahat olabilirsiniz sadece bazı derslerin 2. kısmını almadık onu 2 dönemde verecekler.Araştırmadan yorum yapmayın kimseyi bir sınavla mühendis yaptıkları yok.Kaldı ki bu sınav talepleri sıralamak için yapılan norm değerlendirmedir sınavın zorluğu kolaylı burda esas değildir.
  3. darktemplar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Dünyada en önemli meslek gurubu olan Mühendisliği el birliğiyle Türkiye'de içine ettiler. Bunun başka bir açıklaması olamaz...
  4. blue_wolf01 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ
    Arkadaşlar Teknik Öğretmnlik adı altında hiç birşey bılmeyenlere selamlar ..
    Biz o sizin Teknik ogretmenlik dediğiniz bölümü bitirebilmek için okul dönemi boyunca muhendıslık dersi gördük sizin haberiniz var mı bilmem. Çoğu arkadaşlarımızın o dersler yuzunden okulları uzadı sizin tabı bunlardan da haberiniz yok..Okullar bitti oyle yada boyle atanmalar olmadıgı ıcın ozel sektore yoneldık...VASFINIZ YOK dendi ondan da haberiniz yok.... İmza yetkınız yok şef yapamam e universite bitirmişsiniz işçi yapamam dendi bunlardan da haberiniz yok... Kısacası lutfen bılmedıgınız bırsey hakkınada yorumlar yapmayın bizlerin yıllarddır istediği şey oldu ve bu konuda emeği geçen ayrıcamühendislik sınavını da kazanacak ve unıversitelere gidip alnının akıyla o okulları bıtırıp MÜHENDİSLİK ünvanını kazanacak arkadaşları şimdiden tebrik ediyorum

İyi çalışmalar....
  5. darktemplar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  6. atamayı yapmayanlara kızın, sonra gelin bu sınavı çıkartanları övün bu ne yaman çelişki anlamış değilim bunu da bana bir Allah'ın kulu anlatamaz
  7. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Peki kardes sen niye bize kiziyorsun ? Sende git onlara kız:) Kizmazsiniz cunku niye? Sizin esas derdiniz bu kanunu cikaranlara deil hakkini arayanlara kiziyorsunuz. Halbuki biz sadece bize taninan haktan faydalanmak istiyoruz. Siz istemiyorsaniz eger bu haksizliktir diorsaniz sizde gidin hakkinizi arayin.
  8. Sercan Öztürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32659
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Önce formasyon derslerini al atanabilirsen sende yaparsın teknik öğretmenlik
  9. Sercan Öztürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32659
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim amacım orada kimseyi dışlamak değil.Amacım biz teknik öğretmenleri dışlamaya çalışan,bizleri kafası basmayan insanlar olarak lanse etmeye çalışan mühendislere lafım.Sorsan hepsi sanki bilgi küpü.Eğer bu kadar başarılı iseler neden bu kadar korkuyorlar..!Bilgisine güvenen kpss'yi kazanacak yada özel sektörde güzel yerlere gelecek.Herkes işine baksın ben ne yapabilirim diye düşünsün.
  10. sizlere şatıye sefliği hakkı tanınıyor, kontrol eleman olabiliyorsunuz, isg uzmanı olabiliyorsunuz ne farkımız var bunları bizlerde yapabiliyoruz sizlerde.istediğiniz unvan ise alın tabi iyi ve kötüyü zaten piyasa ayıklar.iyi olanda zaten atanırdı burada tartışmaya girmezdi.
  11. Dilan Yazıcıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    burası bir isg forumu değil mi?bu sorular burada tartışılmamalı...basit lise matematiğyle mühendis olunabilmesi de çok ama çok saçma sonradan olma modifiye bi mühendislik olamaz zaten...
  12. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Önce bir araştır oku ondan sonra yorum yap bence bu olayın ne olduğunu bilmediğin yorumundan belli.Okumaktan muzdarip sen ben sana anlatayım kimseyi bu sınavla mühendis yaptıkları yok bu sınav başvuruları sıralama yani norm değerlendirmeyle öğrencici yerleştirme yapmak için 2 yarı dönem okuyup ünvan alınıyor.Ayrıca teknik eğitim fakültesinde mühendislik eğitiminin aynısı veriliyor sadece bazı derslerin 2. kısmı verilmemiştir onların eğitimi verilecektir.Hem bu uzmanlık işini de senin mantığına göre düşünürsek sende bu işi yapmaman lazım bu iş tamamıyla eğitim formasyon işi, bunun farkında olduğunuzu da zannetmiyorum bu iş sadece risk analizi değildir çalışanlara devamlı eğitim işi.
  13. Dilan Yazıcıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mühendislik sadece bir ünvan almaktan ibaret değil;hele 2-3 ortak dersten ibaret hiç değil, ama bunu anlamanız zor tabii, belli ki sizin önem verdiğiniz bu ünvanı alabilmek ...Ben isg uzmanlığı risk analizinden ibarettir gibi bi ifade kullanmadım???tartışacaksak seviyeli ve mantıklı tartışalım lütfen...
  14. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkdaşlar Merhaba,
    Dilan Hanım Tartışmadan ve Kırıcı konuşmalardan dolayı Şahsım ve Arkadaşlarım adına sizden Özür dilerim öncelikle.Diğer Arkadaşlarımdan da özür dilerim.Duygularımızı anlatmayı ve kendimizi ifade etmeyi bazen bilemiyoruz üzücü olabiliyoruz.Konu Düşünceleri aktarmak,paylaşmak ve saygı göstermek olmalı.Bu hususta; Çok fazla gereksiz gündemde kalan bu konu bazı arkadaşlarımın geleceğine artı değer yaratacaksa Arkadaşlarımın yanındayım,Eğer Mühendisliği konuşacaksak gelin İş Güvenliği Bilimi içinde bu meseleyi konuşalım.

Aksi Çirkinlik gerektiren Tehlikeli Davranışlar devam ederse ben Tehlike Durum Görürsem Şiddeti Yüksek Tutar Konuyu cevap yazmaya Kilitlerim.

Saygılarımızla,

İSGforum Ailesi
  15. Fatih Akkoyunlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bence de bu konu kilitlenmeli, kimse kimseyi anlamak istemiyor, dolayisiyla patinaj cekip duruyoruz. Bilgi sahibi olunmadan hukum veriliyor. Herkese benden tavsiye hakli oldugunuza inandiginiz bir durum varsa bunu adaletin ne kadar oldugu tartisilan ulkemiz mahkemelerinde arayabilirsiniz. Bu platformdan bir sonuc elde edemeyeceginiz asikar. Saygilar.
  16. kral_13 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ARKADASLAR KIMSE HAK VERMEDI OLAN HAKLARINI GERI ALDILAR. PEKI BEN 4 SENE LİSEDE KALIP OKUDUM SANIYEDE ÇIRAK GB ÇALIŞTIM 4 SENE ÜNİVERTTE KALIP OKUDUM GENE SANAYİDE ÇALIŞTIM HALADA ÇALIŞIYORUM. ŞIMDI 8 İÇİN MUHANDIS OLMA HAKKIM YOKMU ?? YA MUHENDISLER KAÇ SENE OKUDU. YAĞIN İÇİNDE BEDEN OLARAK BU TADI TATTI.....
    AMA KORKUNUZ EĞER BIZIMLE YARIŞAMAKSA HAKLISINIZ. BUNUDA KABULENME ZORUNDASINIZ BU HAKIMIZ HADA GERI ALAMAZLAR 14 SENE DILE KOLAY.....
  17. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Dostum. Bence herkesi bir kefeye koymamalısın.
    Kim yağın pasın içine battı, piyasada çalıştı gibi bir cümle sarf etmişsin. Denizcilik mesleğini araştır bakalım. Bir Gemi Makinaları Mühendisi olmak için hangi aşamalardan geçiliyor ve mühendis olduktan sonra tulumunu çıkarıp o yağdan kurtuluyor musun yoksa daha beter mi batıyorsun.
    Ezbere konuşup da yargılamada bulunmayalım.
  18. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan bey Dilara Yazıcıoğlundan neden özür diyorsunuz anlamış değilim burda kendisi hakaret ve kırıcı cümleler kurup insanları aşalayan kendisi yazdıklarını okumadız galiba aynen şunu yazmış sabah ''basit lise matematiğyle mühendis olunabilmesi de çok ama çok saçma sonradan olma modifiye bi mühendislik olamaz zaten...'' demiş ve seviyeden bahsetmiş kendisi , olayları dikkatli birşekilde okuyunuz Erkan bey.
  19. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel

Kardeş güzel noktalara değinmişsin ama bir şeyi atlıyorsun istediğimiz ünvan değil ünvandan doğan haklar. Nasıl mı ? şimdi sen diorsun ki şantiye şefi olabiliyorsunuz doğru diorsun olabiliyoruz ama imza yetkimiz 2000 metrekare ile sınırlı. kaldırsınlar bu sınırları varsın mühendis ünvanıda olmasın !! yani durum en azından benim için böyle.
  20. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Empati kurmayı deneyin..Bir birimize iyi niyetler besleyelim...karşımızdakine birşeyler acaba neler katabilirim nasıl faydalı birşeyler anlatabilirim bunu deneyin...Düşüncelerimizi Alabildiğine paylaşalım ama kırmadan dökmeden....Hepimiz ekmek derdindeyiz bu ekmeği kazanırken kendimizi yakalayalım sınıfımızda mesleğimizde 1. olmaya bakalım faydalı insanlar olalım...İnsanlığa Büyük miraslar bırakan insanlar yaptıkları çalışmalarla örnek olmuşlar ve öyle anılmaya devam etmişlerdir,Şahısları bir hiç hükmündedir ama insanlığa büyük hizmet vermişlerdir..altını oyarsan kaynakları sadece işlerini çok sevmeleri ve çok çalışmalarıdır.

Devlet imkanlar veriyorsa bu imkanları iyi değerlendirmeli ve memlekete faydalı olmak önemli..

Sonuç,mühendis olunmaz çok çalışarak insan,makine ve enerji iyi kullanarak Güveli çalışma ortamı tesis etmekle sorumlu işveren ve işveren vekillliğidir.

Önce sevgi,Sonra İş Güvenliği...