1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Mühendislik tamamlama programı kabul edildi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Enver Çığşar tarafından 19 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Ben teknik lisesi mezunuyum,çalışmadım ÖSS ye MYO kazandım,bitirdim 3 yıl tekniker olarak çalıştım , sonra DGS yi kazanarak mühendislik okudum hazırlık dahil 4 yılda bitirdim.
    Lise arkadaşlarımın birçoğu teknik öğretmenlik okudu ve atanamayan çok arkadaşım var,bazıları alakasız işler yaptı,bazıları mühendisliği kazandı falan falan..Bu farklılıkların çoğu kişilerin o an gerçekten neyi istediği ile ve kapasiteleri ile alakalı idi,tabi ders çalışma ile
    Burada hangi bölüm iyi hangi bölüm kötü diye tartışılamaz bence, ne mühendisler gördüm % yi nasıl hesaplayacağım diye soran,exceli bilmeyen ..ne teknik öğretmenler gördüm uygulamayı mühendise soran..
    Kimin iyi kimin kötü olduğu ünvana yada okuduğu okula değil, kişiye bağlıdır.
    Eğitim sistemini zaten tartışmıyorum...

Teknik öğretmenler şu zamanda ağır ve tehlikeli işler yönetmeliği kaldırılana kadar mesleki eğitim verebiliyordu..

Mühendislik tamamlama programının saçma olduğunu düşünüyorum.Uygulama safhasında zaten 10 kişiden 4 ü mühendis olabilir(yaş nedeni ile,aile geçindirme zorunlulugu nedeniyle devamsızlık, mühendislik hocaların tutumu ile vb.)bence.. Gerçekten isteyen ve bunu yapabileceğini düşünen ve yapabilen zaten bu programı tamamlayıp mühendis olacaktır.

Sonuç olarak her sektörde olduğu gibi(uzmanlık,mühendislik,öğretmenlik) işini iyi yapan kazansın!!

Buna da H. ŞÜKÜR (!) yarebbim, daha kötüsü de olabilirdi..(aklıma gelmesede)
  2. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Sevgili Dostlar, yazışmalarınızı takip ediyorum. Eyvallah.. Bende bir iki cümle kurmadan edemeyeceğim.
    Arkadaşlar kaç senesi girişlisiniz üniversiteye bilmiyorum ama ben 2000 girişliyim. 3 yıl meslek lisesi Torna Tesviye bölümünde okudum. 1. sınıf hariç lise 2-3 staj gördüm. uygulama yaptım. Makinayla (CNC) 16 yaşında tanıştım. (15 yıldırda makinaların içindeyim. :) ) liseden mezun oldum sınava gereceğim. Sistemi değiştirdiler.. tek sınava geçiş yaptılar..sınav tavan puanın 230 olduğu sınavdan 190 aldım. 190 puanla normal şartlarda bazı hatrı sayılır üniversiteler de dahil tüm fakültelerin mühendislik programlarına yerleşebilirdim. ama SİSTEM; DUR!! dedi.. Sen MÜHENDİS olamazsın, Yeterliliğin yok dedi. mühendisliği seçersen sınav katsayını 0,2 ile çarparım dedi. Sen ancak ÖĞRETMEN olursun.. Bizde Eyvallah dedik. Memlekete faydamız olsun.. Yeni nesil Teknisyenler Teknikerler, Mühendisler yetiştiririz, buda bizi mutlu eder dedik. Ama o SİSTEM yine bize DUR!!! dedi.. Sen okudun ama seni atamanı yapmayacağım...

Şimdi aslında birbirimizi çekemeyeceğimize birbirimize destek olma zamanıdır. Ben çok mühendis arkadaşla çalıştım. Hepsiyle de işimizi yaptık, hala daha yapıyoruz. Beni iş hayatında ilk yetiştiren abimde bir mühendisti. Ama ben de birçok mühendis arkadaşıma özel bilgisayar destekli 2d, 3d çizim dersi verdim. Benim kimsenin branşını kapmaya falan ihtiyacım yok ama beni mağdur eden sistemin mağduruyetimi gidermesini de haliyle bekliyorum. Diğer tüm arkadaşlarımın da beklediği gibi.. Yukarı tükürsen Bıyık aşağı tüküren sakal. Mühendisle Öğretmen arasına sıkışmak da insanın zoruna gidiyor.

Velhasıl Sait hocam olay ne sizin dediğiniz gibi "mühendisler zaten zamanında kazanmış ki Mühendislik fakültelerinde okuyup mühendis ünvanını direk olarak almış.. " meselesi,
    Ne de Kubilay hocam sizinde dediğiniz gibi "mühendislik tamamlamaya gidersem benden daha aşağısı yok ne edecem mühendisliği şantiyeleri akılsız ve cahil mütahitleri ? meselesi..
    Olay, bir zat-ı muhteremin dediği gibi; "Meslek lisesi, Memleket meselesi"

Saygılar,
  3. nadobaj İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teknik öğretmenlere mühendislik tamamlama programıyla mühendislik hakkı verilecek diye bir haber üzerine
    "Sağlık memurları da fark derslerini verip doktor olacaklarımış böylece doktor açığımız da kapanacakmı"
    diye bir yorum yapan zihniyete bu konuda ne anlatılabilir ki???
    Öncelikle resmin bütününü bilmek lazım, konuya hakan şükürden başlayan, sadece kendi çıkarlarına hizmet eden tmmob mantığıyla konuya müdahil olan tartışmacılar meselenin geçmişini iyice araştırmalıdır.
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak maalesef toplumumuzun acı bir gerçeği.
    28 şubat sürecinde, bu ülkenin irtica bahanesiyle imam hatiplerinin mi önü kesildi sizce??
    asıl hedef teknik eleman yetiştiren meslek liselerinin itibarsızlaştırılmasıydı ve sistemli bir şekilde o dönemde bu başarıldı.
    yıllar önce sınavla öğrenci alan meslek liseleri sınav sistemlerindeki bilinçli oynamalar ve nihayet 28 şubattaki hareketle öğrenci bulama konuma gelmiştir. bu durumun sonucunda sanayide çalışacak kalifiye eleman sıkıntısı anormal rakamlara ulaşmıştır.
    ey düz lise mezunu arkadaşım dersaneye giderek 10 soru fazla çözecek kadar konu ezberleyerek torna tezgahında ter akıtmış meslek lisesi öğrencisinden daha mı çok hakettin mühendis olmayı?
    kontrol kalemiyle, tornavidayı birbirininden ayırt edemeden okul puanının katkısıyla elektrik mühendisliği bölümü kazanınca mı bu işin piri oldun ödevlerini köşedeki televizyon tamircisi coşkun ustada yaptırıp sınıfı geçerek mühendislik benim hakkım elli puan fazla aldım diyerek mi konuya bakış açını aktarıyorsun...
    durum şu ki bu ülkede öğretim, eğitimden yoksun verildikçe mühendis kalkar diploma telaşına girer.
    mevcut tartışma seviyesine bakınca eğitim öğretimide açıklama gereği duyuyorum.
    kısaca: bir askere silah kullanma becerisi kazandırmak öğretimdir.
    o silahı nerde ne zaman ne şekilde kullanması gerektiği bilincini kazandırmakta eğitim.
  4. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Terbiyesizlik etme, konuşma nasıl olur onu öğren birde öğretmen olacaksın.
  5. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Agzina saglik hocam durumu gercekten iyi ozetlediniz. Benle alakali kisminda fikirlerim hala sabit. Hala ogretmen olmaktan yanayim ben ama malesef yapmiyorlar işte... Magduriyetimizide boyle cozuyorlar umarim herkes hak ettigini alir. Butun herkese kaZasiz belasiz calismalar. Saygilar..
  6. nadobaj İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    cahile cahil demek tespittir.
    su ürünleri mühendisleri dahil olmak üzere milli eğitimde ne çok öğretmen var sayısından haberdar olmadan konuşmayacaksın.
    bilmeyen: susar, okur, dinlerse öğrenir.
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın ürünü bu agresif çıkış.
  7. yaşarsalur İSGforum Üyesi

hay ağzına sağlık hocam aynı durumdayız şuan sistem kurbanlarıyız kısacası ben o sene aldığım puanla nerelere girebiliyodum ama meslek lisesiyim diye girememiştim :(
  8. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Sayın dostum.
    Merak ettiğim bir durum var.Meslek Lisesi mezunu olup da İTÜ DF Gemi Mak. İşlt. Mh. olan arkadaşlarım var benim. Sınıf arkadaşlarım. Meslek lisesinden o çocuklar da. Zehir gibiler. İşlerini de çok güzel, hakkı ile yapıyorlar. Demekki başarılı olan puan ile yerleşemese bile başarısı ile İTÜ gibi kendisini kanıtlamış okullara gelebiliyor.

Aşağıdaki resimler gemiden çektiğim 2 resim. Resimde görünenler bir mühendis. 2. maddede yazdıklarınızı tekrar kontrol edin ve bir gemi makinaları mühendisi ile kendinizi kıyaslamayın. Resimlerden ikna olmazsanız daha alaşılırları da var. Söyleyin ekleyeyim.
    1.jpg
    2.jpg
  9. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Yav abi sen inceliyorsun içinden kendinie uygun bir şey buluyorsun sonra hemen bişiler yazıyorsun. kuranı kerimde de namaz kılmayınız dior. ama tamamını okuduğun zaman abdessizken namaz kılmayın dior yani söylemiyeyim söylemiyeyim dedim ama burada yazılanlar geneldir sayın sait hocam neden sürekli kendi mesleğinizle alakalı örnekler veriyorsunuz? Türkiyede sadece gemi makinaları işletme mühendisleri yok sadece İTÜ üniversiteside yok. bu birincisi idi ikinciside şu sağlıkçılar neden doktor olmuyor sağlıkçılara siz gidin okuyun doktor olabilirsiniz dendimi ? vallahha bize dendi sait hocam bu ikincisi. üçüncü konuda şu bir iletinizde şunu paylaşmışsınız Eğitimimiz boyunca onlarca kredisiz ders alırız. Bunun karşılığında sertifika verilir. Bu sertifikalardan yangın, temel ilkyardım, ileri tıbbi eğitim, ileri yangın, can kurtarma, personel sorumluluğu, uluslararası hukuk vb. olan 14 sertifika bulunmaktadır. bütün bu kadar eğitim ve sertifika sonucu size iş güvenliği uzmanlığı ünvanı verildimi ? verilmedi demi ? bizde mühendislik derslerini aldık ama bize de mühendis ünvanı vermediler şimdi o hakla bu hakkı sunana sen diorsun ki yok arkadaş ben olurum ben almışım benim hakkım ama bize gelince gitmeseydiniz napalım diorsun. bütün bunların hepsinide geçtim sordum dedim ki peki mühendis yapmasınlar bizi öğretmende yapmasınlar çözüm ne dedim onada bişe yok yapma hocam lütfen.
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bende mi maden mühendisi yada patlama hizmetlerinde çalışırken fotolarımı paylaşsam amele resimlerimi..mühendisiz biz herşeye yeteriz ama bıktırdılar..anlatayım 1 hafta önce bir anımdan kesit..;

inşaat işleri yapan işverenime teklif vermiştik(isg profesyonel hizmeti) gel zaman yanına ziyarete gittik hekimimle birlikte.sohbet sohbeti açınca işverenim mermer ocakları ve fabrika işlerine el atmış ocak almış fabrika almış çalışıyormuş.ama işe yeniyim sıkıntılarım şunlar falan demeye başlayınca, ben fabrikaları ve ocakları mermeri ve beji anlatmaya başladım bir başladım içim içime sığmıyor tabi heycanlandım 8 sene dağlarda derelerde çalışan hayatını geçirmiş bir mühendis olarak içim içime sığmıyor (hala özlerim o günleri) sonra işverenim olm sen niye bu işleri yapıyon bize senin gibi plan yapacak,üretim yapacak,taşı satacak işletmeyi çekip çevirecek adam lazım arıyom bulamıyom demez mi?hatta ocağa gidecem gel birlikte gidek bakak falan demişti onur duydum ben hissiyatım bu yönde.

ben tek cevap verdim bizler sizlerin hayal ettiğiniz teorikle pratiği birleşştirmiş sayalamayı,dağ kesim makinesini kullanmayı,sondaj kurmayı,ocağın üretimine yön vermeyi vs. herşeyi ustadan daha iyi bilen insanlar olduk ama bıktırdınız.yıllarca mühendisi hor gördünüz sonra mühendisler çıkmaya başladı işini bilen ama bunu kaldıramadınız zorlandınız.sonuç bıktırdınız.bana soruyorlar necisin diye ben hala uzmanım falan demiyom sevdiğim uğruna hayatımı adadığım mesleğimi yani işi madenciyim maden mühendisiyim diyorum ve hala ben maden mühendisiyim demekten gurur duyuyorum.

ana sonuç şu; mühendislik tamamlama proğramı ülkemizin yama yap yapıştır alışkanlığının ve ülkenin eğitim seviyesinin yerler altında olmasının göstergesidir.
  11. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Valla az öncede bir sohbette bahsettim erkan hocam beni öğretmen olarak atasınlar hiç bişe istemem şu tamamlama programına bile gitmem. yav durum bildiğin gibi değil ha :) Bekleyip görecez ne olacak bu süreç.
  12. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Nisan 2013 ---
  13. bütün konuyu tartışmalarınızı okudum, gerçekten ne kadar çok yetersiz, yanlış düşünceye sahip mühendis arkadaşlarım varmış şaşırdım.. Öncelikle hakkımızı, bu konuyu, bu mecrada da mühendis arkadaşlarımıza sabırla anlatmaya çalışan teknik öğretmen arkadaşlarımı takdir ediyorum ve sabırları için tebrik ediyorum..

yukarda bi arkadaşım inatla öss puanından bahsetmiş sadece o konuyla ilgili benim yaşadığımı anlatayım kim mağdur kim değil biraz düşünsün mühendis arkadaşlarım. Marmara üniversitesi Teknik eğitim fakültesi elektronik haberleşme bölümü mezunuyum. Şu an da bir çok mühendis arkadaşımla birlikte makina tasarımı ve otomasyonu üzerine özel bir şirkette çalışıyorum. Bölümüme, 2004 yılında maksimum öss tam puanın 300 olduğu bir dönemde 278 puan alarak birinci girdim. Anadolu teknik lisesi çıkışlı olduğum için devlet bana dur dedi. sen mühendis olamassın bu aldığın güzel puanı, çözdüğün soruları, şu anda sana laf söyleyen mühendis arkadaşlarla aldığın aynı puana bak ne yapıcam; Meslek lisesinde elektronik okumuş olsanda sen elektronik mühendisi olmak istersen bu puanın üstüne eklenecek aöbpni 0,2 ile çarparım. o zaman puanın olurmu sana (aöbp:100) ; "278 + (0,2*100) = 298" ki bu puan şu anda ben mühendisim die ahkam kesen bir çok üniversitenin ziraat çevre maden gibi mühendislik bölümlerine gitmeye fazlasıyla yetiyordu. ben gönül verdiğim eğlendiğim mesleğimi değiştirmek istemedim.
    Yine devlet dediki; aynı meslekte kalmak istersen, 4 sene boyunca ingilizce anadolu liseleriyle eşdeğerde tam gün okuduğun, ıncığın cıncığını temelden kafana vura vura öğrettikleri meslekte kalmak istersen şöyle yapalım dedi : aöbpni 1.04le çarpalım; 278 + (1,04*100) = 382 he bu puanda gidebiliceğin en iyi üniversiteyede zaten fazlasıyla yetiyor. Şimdi bu şekilde meslek ve teknik liselerinin girmekte avantajlı oldukları bi fakülte de daha önce sait arkadaşımında belirtmiş odluğu gibi düz lise çıkışlı az puan almış ondan tef e gelmiş arkadaşlarda parmakla gösterilciek kadar azdı. yani yok az puan alınmış yok ondan tefe gidilmiş gibi anlamsız tartışmaların yeri yok.
    He devlet bu engeli koymasaydı ne olacaktı : 278 + (0.8*100) = 358 bu puan işte o zaman yaşadığım ilde ve bi çok başka iyi üniversitede elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerine yetmekteydi
    28 şubat sürecinde imam hatiplerin önüne geçmek için bu milletin önüne sanırım 10-12 sene boyunca koyulan bir katsayı engeliyle mağdur duruma düşmüş benim bir çok insanın mağduriyetini gidermek için çıkan bu kanunu, hemşire ile doktor arasındaki ilişkiye benzeten arkadaşın ben mühendisliğinden de şüphe duyarım..

Bütün bu puan meselesini haksızlığı sıkıntıyı anlayamamış arkadaşlar anlasın kulaktan dolma bilgilerle mesleğimiz elden alınmakta gibi kaygılarla düşmesinler diye anlattım. atanma iş bulma gibi konular yukarda yeterince tartışılmış zaten ve herkesinde genel kanısı, bu bahsettiğimiz akademik hayatın iş dünyasıyla hiç benzeşmediği. Herkes piyasada ederi kadar maaşı alıyor, yapabildiği kadar işi yapıyor zaten.

Herkese iyi çalışmalar..
  14. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    kubilay23 dostum. Ben o resimleri yaşarsalur arkadaşın "mühendis eli yağlandı mı ayy elim yağlandı der tefli bişey olmaz bu bizim mesleğimiz der "benzetmesinin ne kadar bencilce, haksızca söylendiğini anlatmak için örneklendirdim.
    Genelleme de yapılacaksa ben işin içine TEF'lileri de çok ala katarım. Bütün TEF lilerin başarılı olduğunu iddia edebilir misiniz? Kuranı Kerim benzetmeniz ne güzel. Tamamını okumak gerekli falan. Benim yazımın sonunda göreceksiniz ki Taaa meslek lisesinden başarılı kardeşlerimiz de mühendislik fakültelerinde çok güzel eğitimlerini alabiliyorlar.

Evet. Üniversitede o kadar ders aldım. Kredisiz. Karşılığında şimdi kurs ile elde edeceğimiz belgelerin Farklı Bakanlık tarafından verilmesi sağlanacak. Verilmedi diye vay benim haklarım gasp edildi dedik mi? Demedik. ( Demişiz gibi anlatmışsınız da)

Bana çözümü de sormadınız bu arada. Bana sorsan ara kadro eleman olarak görev veririm. Bu şekilde işlerin daha hızlı yürümesi, idareci kadro ile işçi arasındaki koordinasyon ve kontrolü sağlayan ekibi oluştururum. Buyrun size çözüm.
  15. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bütün bir sınav sisteminin yaptığı hatayı (katsayılar, tercih hataları, rehberlik sisteminin çarpıklıkları vs.) başka bir hatayı kapatmaya çalışmanın kıvranması bu... benim de teknik öğretmen akrabam var (yapı öğretmeni) ama adam işini yapamıyor, çünkü sanki bu ülkede hiç inşaat ustası yokmuş gibi, bu adamlar eğitimden geçmiyormuş gibi devlet bunları atamıyor... :!: inşaat sektörü bu derece hızlı giderken sen 4 sene boyunca yapı üzerine okul okumuş bir ÖĞRETMENİ nasıl olur da atamazsın, bunu sormak lazım bence... aynı şey makineciler için de geçerlidir, burdan olayı yakalamak lazım... bu tip yamalarla "yaşasın iş bulduk" rehavetine insanlar kapılıyor ama olmaz, nerde görülmüş buna emsal uygulamalar... :?: önceki sayfalarda geçtiği gibi, bu ülkede ziraat mühendisleri öğretmen oldu, hale öğretmenlik yapanlar var... ne yani şimdi bu da mı doğru... ???? başka bir şey daha söliyeyim, 4+4+4 den edebiyat-rehberlik-felsefe gibi branşlara geçirdiler norm fazlası sınıf öğretmenlerini, bu da mı doğru... ??? bu sadece bir yanlışı başka bir yanlışla kapatmaya çalışmanın kılıfıdır o kadar...

umarım bu ülkenin işsizlik sorununu çözmek için kalıcı çözümler gelir artık, neye istihdam yaratılmış da işsizlik düşmüş... ???? palavra hepsi..
  16. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Konuyu daha fazla uzatmiyacam sait hocam. En son cumlenizden yola cikarak sunu diyecem unvan sıkıntısindan dolayi bu yola basvuruldu zaten ara kadro myo lardan aliniyor biz ne muhendis ne tekniker nede ogretmen olamiyoruz sorun bu zaten. Aman neyse ne diyesim geliyor yazarken :) ama sayin sait bey daha keain biseyde yok karar üak da alindi daha ortada baglayici biseyde yok eger bir haksiZlik var diorsaniz sizde muhendisler olarak hakkinizi arayin
  17. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Sait Bey;
    Kendini kanıtlamış iyi bir Üniversiteden mezun olmuşsunuz. Başarılar dilerim, Meslek lisesini okuyup İTÜ yü kazanan Başarılı meslektaşlarını da tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun inşallah..
  18. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    F.Yavuz Bey;
    Teşekkür ederim.
    Keşke böyle anlayışlı olsak. Ne güzel oluyor değil mi?
  19. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Haklısınız Sait Bey.. Anlaıyışlı olmak, empati kurabilmek güzel..
  20. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Hocam sizi takdir ediyorum :)