1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Mühimmat deposunda patlama

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Sait Aktaş tarafından 20 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Ülkemizde maalesef mühimmat deposunda patlamalara çok alışığız.
    Bir son dakika haberine göre Kırıkkale’de Makine Kimya Endüstrisi’ne (MKE) ait mühimmat deposunda patlama olduğuna dair bir haber geldi.

Henüz ayrıntılı bir haber gelmezken ajansların durumu anlık olarak bildirilmesi ve patlamanın ayrıntılı sebeplerinin gelmesi bekleniyor. Çok sayıda yaralının olduğu, ölü sayısının bilinmediği bildirildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

İnşallah bunun altından da çok büyük bir umursamazlık çıkmaz.

Ekli Dosyalar:

• haber.jpg
      haber.jpg
      Dosya Boyutu:
      18,5 KB
      Görüntüleme:
      34.241
  2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Kırıkkale'nin Hasandede Beldesi'nde bulunan Makine Kimya Endüstri'ne ait mühimmat deposunda akşam saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle çevredeki binaların camları kırılırken, bazı vatandaşların hafif şekilde yaralandığı bildirildi. Patlamanın meydana mühimmat deposunun bulunduğu bölgedeki ormanlık alanda yangın başlarken, olay yerine giden itfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor.
    Öte yandan mühimmat deposununda bulunan 5 kişiden haber alınamadığı bildirildi.Ankara'dan da yangına müdahale için itfaiye ve kurtarma ekibi gönderildi.
    http://www.haberler.com/kirikkale-de-muhimmat-deposunda-patlama-yaralilar-4961910-haberi/
    inşallah sadece maddi kayıp vardır
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu depolar için patlamadan korunma dökümanı hazırlamak lazım..
  4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Haklısınız Erkan Dündar
    Sonuçta neredeyse 2-3 yılda bir düzenli olarak patlamalar gerçekleşiyor.
    Bunun önüne geçilmeli ve hatalardan ders alınmalı.
  5. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  6. makine kimya gibi gözbebeği konumunda olan bir kurumda 2-3 yılda bir patlamaların yaşanması gerçekten ilginç ve çok üzücü...
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Normal bunlar...Test amaçlı kendi kendilerine patlıyolar..Tecrübe ediyoz.
  8. dalga geçilecek bi konu mu sizce yoksa benim mesajım mı dalga geçilecek kadar komik anlayamadım?
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Biz buna Mizah ve ironi diyoruz..Zühal Hanım beni anlamınızı beklemek için cevap yazmadım.cevabım aslında yazdıklarınızı destekler niteliktedir.Izdırap oldum yazim dedim.
  10. benim sahsi fikrim bu konu ne mizah ne ironi kaldırır...
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kaldırmadığı durumlarda sizin şahsi fikriniz size aittir.Olaylara farklı bir yorum ve bakış açısı kazandırmam sizin şahsizliğinizden de ötedir.