1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Müteahhit ve taşeronlarin fabrikaya girişleri

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve akincaylak_35 tarafından 3 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. krisografi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    firmamıza gelen taşeronlar (inşaat,elektrik..vb işler için) iş güvenliği uzmanlarından eğitim almışlar,firmanın uzmanı olarak ayrıca benim de eğitim vermeme gerek var mıacaba?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1-yüksekte çalışabilir raporunu sağlık raporunu veren hekimimden alırım yada aldıttırırım...
    2-yüksekte çalışma eğtimi veririm ve bunu profesyonellerden yardım yada hizmet alarak yaparım örnek:kayasafety
    3-yüksekte çalışma ekipmanlarını standartlarına uygun aldırırım,
    4-yüksekte çalışma izin formları düzenlerim birebir takip ve denetim
    5-yukarda paylaşımlarınızdan çok şey öğrendim teşekkür ederim...
  3. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Evet var,şöyle bir eğitim içeriği olmalı;sizin sektörle ilgili bilgi verisiniz.mevcut tehlikeler,olası riskler ve alınması gereken önlemler ile ilgili,bu konuda sorumluluğunuzu yerine getirmiş olursunuz.ör; metal işleri üzerine firmanız, elektrik işlerini yapacak olan bir firma geliyor,bu firmanın elemanlarına siz metal işlerinde mevcut tehlikeler,oluşabilecek riskler,ve alınması gereken önlemleri içeren eğitim vermelisiniz..bu eğitim içeriğinde firmanızda acil durumlarda ne yapılması gerektiğine dair mevcut çalışmanızı da ve onlarında bu gibi durumlarda nasıl yol izlemeleri ile ilgili bilgileri tebliğ etmelisiniz
  4. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Çıkarılması gereken sonucu çıkarmışın Erkan, bunu anlatmak istiyordum zaten.
  5. akincaylak_35 İSGforum Üyesi

6. murselcaglar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba. ağır ve tehlikeli işler kapsamında olan bir fabrikada İsg mühendisi olarak çalışmaktayım c sınıfıyım. tesis içinde 2 saat çalışacak küçük bir bakım yapacak firma personelinede ağır ve tehlikeli işler raporu soracağız.
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tam anlayamadım sorunuzu?..:)
  8. murselcaglar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba. ağır ve tehlikeli işler kapsamında olan bir fabrikada İsg mühendisi olarak çalışmaktayım c sınıfıyım. Tesis içinde 2 saat çalışacak küçük bir bakım yapacak taşaron firma personelinede ağır ve tehlikeli işler raporu soracakmıyız.
    olaraak değiştirdim sorumu::D
  9. akincaylak_35 İSGforum Üyesi

evet mürsel bey somak zorundayız.ağır ve tehlikeli işler raporu ve yapacağı işe göre yetkinliklerini österecek belge veya sertifika istememiz gerekiyor.
  10. murselcaglar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Akın Bey bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum. Taşeron firmalardan birkaç saatlik iş bile yapacak olsa sigorta girişlerini ve ağır ve tehlikeli işler raporu isteniyor. ama yanında başka bir belge istememiz gerekiyormu. yer teslim formu örneklerinde bir çok belge isteniyor taşeron firmanın sgk kaydından çalıştıracağı personelin savcılık belgesine kadar bi çok belge isteniyor. hangi yönetmelik yada tüzükte bu belgeler tanımlıdır acaba