1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mağaza için risk analizi nasıl yapılır ?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve seçmüh tarafından 7 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. seçmüh İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar,

  Endüstriyel ürünler satışı yapan bir yerde çalışmaktayım. Daha önce hiç risk analizi yapmadım.İmalathane kısmı da var ama şimdilik mağaza ve ofis için risk analizi yapacağım.Resimleri de yükledim nasıl bir risk analizi ve acil durum planı yapılabilir.

  Ekli Dosyalar:

  • r.rar
   Dosya Boyutu:
   5,8 MB
   Görüntüleme:
   1.027
 2. yaşarsalur İSGforum Üyesi

  yapilir ama res'mlere bakarak yapilmaz yeri incelemek gerekli
 3. seçmüh İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Neler incelenebilir , Dikkat edilmesi gerekenler nedir.? Ona göre incelesem yapsam. İnşaat için, ... için benzeri formlar örnekler var. Burda nasıl bir risk değerlendirmesi yapılabilir. ? İlla ki incelenecek ben resimden yapmayacağım burası benim çalıştığım iş yeri
 4. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Sitemizde farklı alanlarda yapılmış birçok risk analizi var,biraz inceleyin onları
  Örneğin güvenlikten girin, imalat sonrası sevkıyat kısmından cıkın.Bakın girin heryere uygunsuzluk var mı gördüğünüz,kontrol raporlarını ve önceki iş kazalarını inceleyin,notlar alın.
  İddia ediyorum örnek birkaç risk analizini incelediğinizde bu sorduğunuz soruların cevabını bulmuş olacaksınız..
  Kolay gelsin
 5. seçmüh İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkürler,
  İyi Çalışmalar...
 6. Engin Kara İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  4971
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  SERBEST
  Örnek olarak resimlere baktığımda 1-2 madde şunlar yazılabilir; -Rafların sadece bazılarında süpürgelik var(HEPSİNDE OLMALI).Rafalarda ağır malzemeler var sanırım. Ekranlı araçlarla çalışmalarda alınacak isg tedbirlerini inceleyin (Bilgisayar ile çalışma var). Yangın tüpü varmı bilmiyorum.Ben mi göremedim acaba! Acil çıkış levhaları varmı. Raflar yere veya duvara sabitlenmişmi. 1. resimde yerde bulunan sarılı hortumlara takılıp düşme riski var.25 kg'dan ağır yükler varmı el ile mi kaldırılıyor.Personel yükü nasıl kaldırması gerektiğini biliyormu.Acil aydınlatmalar yok (alınmalı).Seyyar merdiven gördüm orada.Seyyar merdiven kullanımı ile ilgili güvenlik önlemlerini internetten bulabilirsiniz.Biraz da paranoyakça bir şeyler söylemek gerekirse :) 5. resimde yerlerde kutular var. Kutuların üzerinde içinde ne tür bir malzeme olduğunu gösteren etiket yapıştırılmalı. Bu işlem biraz uzaktan da olsa sabotaja karşı alınacak önleme girebilir. Mesela; dışarıdan sizin mağazada birine gıcık olmuş birileri olabilir :) ve oraya içinde bomba olan kutuyu koymuş olabilir "çaktırmadan".Neyse siz bilirsiniz bu fazla paranoyakça oldu.Termal konfor şartlarını iceleyin.Klimaların bakımı-temizliği yapılıyormu?(Klimaların içinde biriken mikroplar,virüler için önlem alın.)Çıkış kapıları dışarı açılıyormu kontrol edin.Bürolarda aydınlatma ölçümü yaptırın.Unuttum şimdi ama 300 lüx mü ne olmalıydı galiba.
 7. fundasakal İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  tuğba hanım siteden sizi gördüm ve bireysel çalıştığınız bir danışmanlık firmanız var ben jeoloji müh. c sınıfı uzmanım bireysel çalışıyorum (daha yeniyim).özel bir büro açmak istiyorum iş güvenliği adına danışmanlık firmasının avantajları ve dezavantajları nelerdir fikrinizi öğrenebilirmiyim?
 8. Uğur Yavuz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50980
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  egeyapı group batışehir projesi
  ben 25 markanın 4 şehirde yaklaşık 105 mağazasına yaptım gidip yerinde görmek gerekiyor.her mağazanın kendine göre riskleri var.uzaktan fotoğrafla olmaz o iş ....
 9. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Bu saatten sonra bireysel çalışman çok zor,önüne gelen uzman oldu 200 tl ye uzman ve hekimlik hizmeti (osgb) veriliyor ne kadara yapacan da ayakta kalacan
 10. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  sizi tebrik ediyorum...
 11. Uğur Yavuz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50980
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  egeyapı group batışehir projesi
  teşekkürler ferit bey :)