1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Madde 55 üst sınıf iş güvenliği uzmanlığı belgesi için 2 sınav hakkı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Pınar BAŞPINAR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu kadar sacma sapan bi duzen yok kafalarina gore madde cikariyolar. Bakanlik boyle yaparsa özel sektordeki patronlarin hakkimizi yemesi cok normal
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Temmuz 2013 ---
    Adam kasım sınavini kazandi diyelim 2 ay sonra B-A icin tekrar sinava gircek yok artik attan inip esseke bindim olur sonra o . Su kadar isg uzmani hapislerde diye okuruz. Sindirilmeden is yapilmaz ogrenilmeden baska seye atlanmaz bunlarin hepsi suc benden gitsin size kalsin bizde zaten safiz hemen atliyoruz
  2. Mehmet Aksoy İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16101
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Platform Sağlık Hizmetleri ve Danışmanlık Organizasyon A.Ş

Öncelikle hayırlı geceler herkese. ben bu hafta tezsiz yüksek lisansa başladım. 9720 TL para ödedim. Sırf C'den B'ye geçiş sürecinde yıl olarak bekleme yapmamak adına. Şimdi bu torba yasa sayesinde sizce hem param hem de zamanım boşamı gitmiş olacak? Yaklaşık 10000 TL az parada değil. Bu konuda kesinlik ne olacak. Sizce bu yüksek lisansa başlamam iyi mi yoksa kötü mü oldu?
  3. sefa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence b sınıfı için 2250 ve a sınıfı için 3250 gün çok saçma olur bi kere c sınıfı kendi branşında 750 gün primi olanları a sınıfına bakabiliyorsa b sınıfına geçiş hakkı tanımaları için 750 günden daha az olmalı şayet olmazsa bu ne kadar açığı kapatacak gerçi devamlı değiştirip duruyolar oyuncağa çevirdiler bu işi artık doğru düzgün düzenleme yapılırda bizde kurtuluruz bakanlıkta...
  4. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kafalar karıştı c a ya mı bakıyor, b c ye de bakabiliyor mu 750 lik c a ya bakıyor mu, şimdi de başımıza 2250 lik b ile 3250 lik a çıktı, çıktı da ben işin içinden çıkamadım allahım bu sahur vaktinde sonumuzu hayır eyle amin.:)
  5. Herhangi bir gorev ile sgksi yatan kişiler için yani sadece iş tecrübesine bakılması yeterli seklinde düşünülmüş. C den a ya geçiş soz konusu değil. B den a ya sinav hakki var.
    Gun sayıları henüz net değil bunu da belirteyim.bahsettigim rakamlar taslak olarak ortaya atilan rakamlar. Azaltilacagini düşünüyorum.
    Selamlar.
  6. erdal81 İSGforum Üyesi

bakanligi aradim hala calisiyoruz uzerinde 2 hafta ya kadar yonetmeliler cikar diyorlar gun sayisi da net degilmis sacede onlar yorum diyorlar
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    mantıklı birşey yapsalar da yeni mağduriyetler ortaya çıkmasa bari.
  8. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mehmet aksoy mrb bende sizin gibi tezsiz yüksek lisans başvuru arefesindeyim fakat torba yasadan dolayı sizin gibi ikilemde kaldım.9750 tl ye hangi üniversiteye başvurdunuz.biraz bilgi verirseniz sevinirim.
  9. Enis Kahya İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16677
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende yaklaşık 3,5 yıldır özel bir hastanede çalışıyorum.
    Yeni çıkan C sınıfı uzmanların çok tehlikeli sınıfta çalışabilmelerine dair tebliğe göre branşım hastanede çalışmama izin vermiyor. İSGGM'ye danıştım ve bana hastanelerde görev yapamayacağımı bildirdiler.

Şimdi aşağıdaki madde ilavesine göre tekrar B sınıfı eğitim alıp sınava gireceğim. İnşallah başarırsam Hastanelerde ve diğer çok tehlikeli sınıflardada görev yapabileceğim. Sizce doğru yorumlamış mıyım???

MADDE 55- 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun Geçici 4 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
    "(2) Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir."
  10. Mehmet Aksoy İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16101
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

Okan üniversitesinde başladım Ozan Bey mayıs ayındaki sınava girebilmek için. ama ortalık karışık. üniversite en kötü tezliye çevirirsiniz dedi bir sıkıntı olursa böylelikle akademisyen olma şansı olacak. bu bölüm şayet açılırsa (açılacak gibi duruyor çok üniversitede) bu taraftan bir avantajım olacağını düşünüyorum. Allah hayırlısını nasip etsin cümlemize...
  11. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    günler normal mühendis olarak yatırılan sgk günleri
    Erteleme torba yasanın içerisinde, kanunlaşması resmi gazetede yayınlanınca netleşir.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Temmuz 2013 ---
    Kanunu incelerseniz kanun çıktığı zaman elinde uzmanlık belgesi olanlar bir üst sınıf için sınav hakkı veriyor.
  12. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mehmet bey okan üniversıtesınde tezsız yuksek lısans varmıdır sız eylul 2013 te derslere baslayacAKSINIZ SANIRIM.DERS GUNLERI VE SAATLERI NASILDIR.INDIRIM YAPTILARMI?BEN YENIYUZYIL ILE GORUSTUM 11 BIN TL .SIZDEN DETAYLI BIR BILGI RICA EDIYORUM...
  13. Mehmet Aksoy İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16101
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ozan Bey ben şuan tezsiz yüksek lisans için derslere başladım ilk haftamız bitti mayıs ayındaki sınava yetişicez. dersler hem hafta içi hem hafta sonu var. ben çalıştığım için haftaiçi 18-21 saatleri arası gidiyorum
  14. ibrahim kol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba Arkadaşlar,

İstanbul da 4200 tl ye Tezsiz yüksek lisans buldum. Bana iki yiğit cengaver gerek 3 kişi ile alabileceğiz bu indirimi. ibrahimkol@gmail.com

Selamlar,
    ADIGATOR
  15. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İbrahim bey 4200 tl ye yüksek lisans varsa hemen gelirim yer neresi üni.adı?
  16. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    3 yıl dı şimdi başımıza 2250 lik b ile 3250 lik a çıktı. Bu prim gün sayılarını kim nerden öğreniyor. Bu konuda açıklama getirelim. Bakanlık tebliğ yayınlamadan 3 yıllar 2250 prim günler kaynağı sağlam mı? Kaynak belirtelim.
  17. Tebliği bekleyin.
  18. Caner Akyol İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34250
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    var mı bildiğiniz birşey
  19. Resmi yazı olmadıkça bilinen bir şey de olmaz. Bakanlıkta bir iki ay önce görüşülen fikir alışverişinde bulunulan rakamlar pekala bugün revize edilebilir. Mantık olarak bakanlığın sektöre ihtiyaç duyulan B sınıfı sayısını çıkarması gerekir. Bu sayıyı da mevcut C sınıflarının SGK'dan prim gün sayısına bakarak bulması pekala mümkündür. Yoksa birilerinin kafasına göre bu rakamlar belirlenemez. Umarım tebliği de hesap kitap yaparak yayınlarlar. Neye dayanarak bu rakamları dile getirdiler bilemiyorum. Tebliğin şu haftalarda yapılması bekleniyor.