1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Madde 55 üst sınıf iş güvenliği uzmanlığı belgesi için 2 sınav hakkı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tebliğ ne zaman çıkacak yüksek lisans başvuru süresi bitmek üzere.torba yasada sgk prim gününe göre diyor,yani kendi branşı veya isg alanı dışındaki sgk primi de geçerli olabilir mi?
  2. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşte tebliği bekleniyor. Tebliğ çıktıktan sonra her şey belli olacak.
  3. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tebliğ çıksa da piyasada rahatlasa..
  4. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bildiğim kadarıyla türkiyede B saıyısı yine az yetersiz kalıyor .....ancak tecrübesiz insanlarızda A ya bakmasıda saçma belli değilmi şuraya baktığımızda belli işin kolayına kaçıyoruz risk değerledirmelerde bile ama bir yere uzmanlık cok farklı bir olay tamamen sorumlu bizler oluyoruz
  5. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tebliğ kaç gün içinde de yayınlanacak diye oylama yapmayı düşünüyorum. Tebliğ yayınlanmadan konuşmak bizi anca üzmekten başka bir şeye yaramaz.
  6. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    heralde ay sonunu bulacak
  7. Musa ZENGİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tebliğ konusunda bir gelişme yok galiba
  8. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    senin dediğin gibi olursa örnek fizik bölümü mezunu arkadaş insan kaynaklarında senelerdir çalışmıştır, firmada demiştir C sınıfı sınavına sende gir diye (ZATEN HERKES GİRİYOR) şu anda da C sınıfı vardır;
    1-) bu arkadaşın iş güvenliği tecrübesi yeterlimi? İş Güvenliği üzerine çalışmamış birine C sınıfından B ye geçmesi için SGK prim günü şartına bakılarak alınması ne kadar tutarlıdır?
    Benim düşüncem bu yönde
  9. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Meslek kodlarına göre o günlerde ayırım var... iş ki vatandaşın SGK sı ödenirken meslek kodu doğru girilmiş olsun...
  10. Erhan ŞENTÜRK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir an önce verilse iyi olur, zaten ağır ve tehlikeli işlerde yeterince tecrübem var, sınav hakkı ile B veya A yı alabilmem lazım.
  11. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Tebliğ değil, yönetmelik çıkacak.
  12. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Ağır ve tehlikeli işler derken ?
  13. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sgk girişinde eskiden meslek koduyla giriş yoktu ocaktan itibaren başladığı söylendi
  14. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    nace kodları eskiden yoktu ,meslek kodları vardı yine
  15. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    odadan sorumlu yöneticilik yaptığına dahil bir evrak yeterli olmazmı birde ssk hizmet dökümü
  16. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    herkes suskun bekliyor anlaşılan
  17. kasım sınavına yetişmeyecek sanırım :((
  18. çaycılıktan mühendisliğe serüveni
    nace kodu olsun olmasın inşaat ya da maden firmasında ne olarak çalışacaksınız
    diploma yılı belli sonraki çalıştığınız firmaların faaliyet alanları belli
    benim eski çalıştığım yer beni dokuma tezgahında makine olarak göstermiş demenize gerek yok her şey ortada da bunu kime ranta çevircekler onu tam karar veremediler sanırım
  19. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu ay sonu yönetmelik çıkarıp kasım sınavına başvuru alabilirler nasılsa kurs yani eğitim yok
  20. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    maaş bordrosunda yazar oradan bakabilirsin.