1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Madde 55 üst sınıf iş güvenliği uzmanlığı belgesi için 2 sınav hakkı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Diplomada yazmazmı :)
  2. Zaim Zengin Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Tekirdağ
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bakanlığın yayınlanacağı yönetmelik ve tebliğ belli olacak. Beklemekten başka çaremiz yok.
  3. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    aynen, aynen olmasına aynen de.
    Benim çalışma şevkim ve gayretim uçtu gitti sınav için beklerken.
  4. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Şöyle söyleyeyim, bende Teknik öğretmenim 5 yıldır İnsan Kaynakları müdürüyüm. 6331 girmeden önce 4857 sayılı kanunun 77.maddeden itibaren iş güvenliği ile ilgili idi. Yani ben bu kadar sene zaten bu durumun içindeydim. Ancak dediğiniz gibi, prime meslek koduna bakarsa İnsan kaynakları müdürü çıkar. Ben bunun böyle olacağını bilseydim 5 sene önce ünvanı mı kendi elimle İş Güvenliği yapmazmıydım. Ama nereden bileceksiniz?
  5. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar meslek kodları bildirimi aralık 2012 den itibaren başladı geçmişe dönük nasıl ispatlanacak
  6. isAg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba;
    8 yıldır Çalışanı olduğum (sgk meslek kodum 3118.08=teknik resim), 55 çalışanlı tehlikeli sınıfta yer alan işyerim ile isg katip üzerinden temmuz 2013 te sözleşme yaptım.İş güvenliği uzmanı olarak çalıştığım süre yaklaşık ayda 18 saat.
    soru1: sgk meslek kodum değişecek mi?Meslek kodunun önemi nedir?
    soru2: Şu an 30 gün pirim teknik resim olarak ödeniyor.Muhasebe; tam süreli çalışan olduğun için ayrı ayrı (teknik resim-isg. uzmanı) gösterilemediğini söylüyor, doğruluğu nedir?
    soru3: Normal şartlarda bir üst sınıf uzmanlık belgesine geçişte (C den B ye) aranacak 3 yıllık fiilen çalışmışlık nerden bakılacak? sgk dan mı? isg katipten mi?

*yönetmelik ve tebliğ beklemeye devam galiba...

Teşekkürler...
  7. ramazan ÇAKI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Güncel bilgisi olan var mı arkadaşlar ?
  8. Turgut Gökyıldız Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    DEĞERLİ ARKADAŞLAR MESLEK KODLARI DEVLET TARAFINDAN AMLANALARIN BAŞINDA İSTATİSLİK BİLGİLER ELDE ETMEK EN AZ MAAŞLARI BELİRLEMEK

DİĞER KONU İSE SİGORTA İŞE GİRİŞ BİLDİRGENDE YADA AYLIK SGK DÖKÜMÜNDE MESLEK KODUN ÇAYCI İSE SEN O İŞ YERİNDE SÜREKLİ ÇAYCI OLARAK ÇALIŞTIĞINI GÖSTERİR

EĞER MESLEK KODUN TEKNİK RESİM PERSONELİ İSE O GÖZÜKÜR BURDA AMAÇ SENİ NEDEN İSG UZMANI OLARAK BELİRTMEDİKLERİ ONUN AMACI FAZLA ÜCRET VERMEMEK EĞER Kİ ÜCRET ÖDEMEME KONUSUNDA BİR TAVIRLARI VARSA ORDA ÇOK BÜYÜK BİR YANLIŞ YAPARLAR NEDENİ EĞER BİR KAZA İLE İLGİLİ MÜFETTİŞ GELİRDE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANINI SORGULAR VE MESLEK KODUNUYANLIŞ OLDUGU TESPİT EDİLİRSE SAHTE BEYANDAN CEZA YERLER YANI IKI TARAFI PIS DEYNEK
  9. ramazan ÇAKI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benım sorum sınav hakkı konusunda ıdı. bu konuda yardım edebılırmısın ?
  10. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sınav hakkı konusunda bilgim var. 2013 haziran ve 2014 haziran arası yapıldı o sınavlar. konuşma tarihlerine bakarsanız Ramazan Bey, bu olay oldu ve bitti. Bir daha gelir mi bilinmez tabi ama gelmemesi gereken bir durumdu bence.
  11. ramazan ÇAKI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim.