1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Maden değil ölüm çukuru!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 19 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  [​IMG]
  Maden değil ölüm çukuru!

  ANKARA (ANKA)- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 3 yılda maden ve taş ocaklarında iş kazası ve meslek hastalığı sonucu sürekli iş göremez sayısının 435, ölüm sayısının ise 293 olduğunu açıkladı.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesine Çalışma Bakanı’nın verdiği yanıt, maden ve taş ocaklarındaki kazaların bilançosunu ortaya koydu.

  Çalışma Bakanı, 2010-2012 yılları arası iş kazası ve meslek hastalığı sonucu sürekli iş göremez sayısı hakkında bilgi verdi. Buna göre 3 yılda iş kazası ve meslek hastalığı sonucu sürekli iş göremez sayısı şöyle: kömür ve linyit çıkartılmasında 302, metal cevheri madenciliğinde 38, diğer madencilik ve taş ocak da 95 olmak üzere toplam 435.

  Çalışma Bakanı, 2010-2012 yılları arası iş kazası ve meslek hastalığı sonucu ölüm sayısı hakkında da bilgi verdi. Buna göre üç yılda iş kazası ve meslek hastalığı sonucu ölüm sayısı kömür ve linyit çıkartılmasında 170, metal cevheri madenciliği 39, diğer madencilik ve taş ocak 84 olmak üzere toplam 293.

  KAYNAK

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   72,2 KB
   Görüntüleme:
   5.927