1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Maden faciasında yüksek tazminat

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 14 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Maden faciasında yüksek tazminat
  db848e9b4e2753e7_480x270.jpg

  Cenk TOPCU /ZONGULDAK, (DHA) - Zonguldak'ta, geçen yıl 7 Ocak'ta 8 madencinin ölümüyle sonuçlanan ani metan gazı püskürmesinde mahkeme, işçilerden 41 yaşındaki Yüksel Koca'nın yakınlarına 226 bin, 32 yaşındaki Muharrem Yapıcı'nın yakınlarına da 175 bin lira maddi ve manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

  Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğü maden ocağında yerin 630 metre altında meydana gelen ani metan gazı püskürmesinde taşeron firmada çalışan 8 maden işçisi öldü. İşçilerin yakınlarının avukatları aracılığıyla TTK ve taşeron firma Star İnşaat A.Ş. hakkında açtığı tazminat davalarından ikisi sonuçlandı.

  Zonguldak 3'üncü İş Mahkemesi, kazada ölen maden işçilerinden Yüksel Koca'nın eşi 40 yaşındaki Arife Koca için 56 bin 991 lira maddi, 45 bin lira manevi, çocukları 14 yaşındaki Burakcan ve üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Gizem için 40'ar bin, annesi Hayriye Koca için 20 bin ve 5 kardeşine de 5'er bin lira manevi olmak üzere toplam 226 bin 991 lira tazminat ödenmesine karar verdi.

  Aynı mahkeme, Muharrem Yapıcı'nın eşi 30 yaşındaki Dürdane Yapıcı için 70 bin 16 lira maddi ve 45 bin lira manevi, oğlu 7 yaşındaki Eren için 40 bin, annesi Necmiye Yapıcı için de 20 bin lira manevi olmak üzere toplam 175 bin 16 lira tazminat verilmesine hükmetti.

  CEZA DAVASI HALA AÇILMADI

  Kazayla ilgili ceza davası ise hala açılamadı. Taşeron firmanın asli kusurlu görüldüğü bilirkişi raporunda kaza ile ilgili sorumlulukları bulunduğu belirtilen TTK'nın eski ve yeni genel müdürleri ile yönetim kurulu üyeleri hakkında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı soruşturma izni vermedi. Bakanlığın kararı üzerine Danıştay'a itiraz başvurusu yapan Cumhuriyet Savcılığı, gelecek kararı bekliyor.

  KAYNAK

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   22 KB
   Görüntüleme:
   4.696