1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Maden ocağında göçük

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 24 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Gelik beldesi Ayiçi Mahallesi'nde özel bir maden ocağına ait kömür ocağında akşam 18.30 sıralarında göçük meydana geldi. Tavan göçmesi sonucu ocak içerisinde mahsur kalan işçilerden 27 yaşındaki İsmet Esen, olaydan 3.5 saat sonra sağ kurtarıldı. Ocakta 15 saattir süren kurtarma çalışmalarına rağmen göçük altında kalan 29 yaşındaki Soner Kan isimli maden işçisine henüz ulaşılamadı. Olayın ardından maden işçileri Esen ve Kan'ın yakınları hastaneye akın etti. Hastane önünde bekleyen yakınları, hastaneye gelen her ambulansta göçük altında kalan Kan'ın kurtarıldığını zannetti.
  [​IMG]
  Soner Kan'ın evli ve 1 çocuk sahibi olduğu, eşi Fatma Kan'ın ise 3.5 aylık hamile olduğu öğrenildi. Soner'in başka bir ocakta çalıştığı ekonomik sebepler nedeniyle ayrılarak bir ay önce göçük altında kaldığı maden ocağında işe başladığı belirtildi.

  Öte yandan, kazada yaralı kurtarılan İsmet Esen'in bir paylaşım sitesinde yaptığı evlat vurgusu dikkat çekti. Esen, iki ay arayla gerçekleştirdiği paylaşımlarda, 'Annesi ölene öksüz, babası ölene yetim, eşi ölene dul derler. Peki evladı ölene ne derler? Var mıdır bu acının ismi?' ve 'Baba rızk kapısıdır, açmasını bilene, anne cennet kapısıdır girmesini bilene, kardeş gönül aynısıdır, bakmasını bilene. Eş, dost, hısım, akraba, konu, komşu, okyanustur, yüzmesini bilene, evlat deniz suyudur, ne içilir ne vazgeçilir' yazıları yer aldı.

  GÖÇÜKTEKİ İŞÇİNİN CESEDİNE ULAŞILDI
  Zonguldak'ın Gelik beldesinde özel maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan işçinin cesedine saatler sonra ulaşıldı. Hastane önünde umutlu bekleyişini sürdüren aile, ölüm haberiyle yıkıldı. 1 çocuk babası Soner Kan'ın eşi Fatma Kan'ın (20) 3 aylık hamile olduğu öğrenildi.

  Beldeye bağlı Ayiçi Mahallesi'nde faaliyet gösteren özel şirkete ait kömür ocağında dün akşam 18.00 sıralarında göçük meydana geldi. Ocakta üretim yapıldığı sırada tavan çökmesi sonucu oluşan göçükte, işçiler İsmet Esen (27) ve Soner Kan (29), mahsur kaldı. İsmet Esen, mesai arkadaşlarının yaptığı çalışma sonucu göçükten yaralı olarak çıkarıldı. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Esen'in vücudunda kırıklar olduğu öğrenildi.

  HASTANEYE GELEN HER AMBULANSIN PEŞİNDEN KOŞTULAR

  Olayı haber alan Soner Kan'ın yakınları, hastane önüne gelerek umutlu bekleyişini sürdürdü. Ocaktan sağ kurtulması için dua eden yakınları, gece boyu ocaktan gelecek müjdeli haberi bekledi. İşçinin yakınları, acil servise gelen her ambulansın peşinden koşarak işçiyi aradı.

  17 SAAT SONRA CESEDİNE ULAŞILDI
  Yaklaşık 17 saat süren kurtarma çalışması sonrası göçük altındaki işçi Soner Kan'ın cesedine ulaşıldı. Kan'ın cenazesi, maden ocağının başında hazır bekletilen 112 Acil ambulansıyla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna getirildi. Yakınları, işçinin cenazesinin hastane morguna taşınması sırasında gazetecilere tepki gösterdi. Hastane morguna gelen Kan'ın eşi ve diğer aile fertleri, gözyaşına boğuldu. Kan'ın eşi Fatma Kan'ın 3 aylık hamile olduğu öğrenildi.kaynak