1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Maden ocağında göçük

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Zonguldak'ın Kilimli Beldesi'nde özel bir şirkete ait maden ocağında mahsur kalan işçiler Eray Saka ve Şaban Aydınlı, yaklaşık 4 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.
  haber.jpg
  İşçiler SAĞ KURTARILDI

  Zonguldak'ın Kilimli Beldesi'nde özel bir şirkete ait maden ocağında mahsur kalan işçiler Eray Saka ve Şaban Aydınlı, yaklaşık 4 saat sonra sağ olarak kurtarıldı. Ocak girişinden 310 metre ileride üretim yaparken ön ve arka taraflarında tavan çökmesi oluşan işçiler Saka ve Aydınlı'nın, şans eseri iki göçüğün arasındaki boşlukta kaldığı ortaya çıktı. Saka ve Aydınlı, çalışma arkadaşları ve Türkiye Taşkömürü Kurumu Tahlisiye ekibinin yaklaşık 4 saat süren göçük açma çalışmaları sonucu sağ kurtarıldı. İşçiler, ocaktan yürüyerek çıkarken, ocak önünde bekleyen arkadaşları büyük sevinç yaşadı. Madenciler, Saka ve Aydınlı'ya sarılarak geçmiş olsun dileğinde bulundu. İşçilerden Eray Saka, ambulansa binerken sigara içmek istedi. Ancak sağlık görevlileri Saka'ya izin vermedi. Saka ve Aydınlı, sağlık kontrolü için Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ocak sahibi İsmail Aşkar, işçiler yaklaşık 4 saat sonra sağ olarak kurtardıkları için mutlu olduklarını söyledi. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı göçükle ilgili polis tutanak tuttu.

  http://www.sondakika.com/haber/haber-maden-ocaginda-gocuk-2-isci-mahsur-2-5053732/
 2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Neyseki bu kez can kaybı olmadı..

  İmkan olsada o madendeki İSG raporlarını okuyabilsek.
 3. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  okumaya gerek kilimlideki özel ocaklar, bildiğin ilkel madencilikle yapılır çoğu. küçük işletmelerin çoğu bi galeri açarsın damarı bulana kadar ilerlersin damar çıkarsa çalışmaya başlarsın. yeraltında hava akışının sağlanamsı için iki açıklık istenir çoğunda yoktur. yeraltında antigrizu elektirk kabloları kullanılmaz bildiğimiz ev ampülleri ile aydınlatma yapılır vs. sonrada kaza olur ttk tahlisiye ekipleri aranır kurtarma işleri yapılır. Şunu da belirtmem gerekirki TTK tahlisiye ekibi türkiyenin en deneyimli kurtarma ekiplerinden biridir. bir çok depremde de görev almışlardır.