1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Maden Ocağında Yangın: 9 Yaralı

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve isgforum tarafından 4 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. isgforum İSGforum Üyesi

  Manisa'nın Soma ilçesinde özel bir maden ocağında çıkan yangında 9 işçi yaralandı.
  Yangın, sabah saatlerinde çıktı. Edinilen bilgilere göre, yerin yüzlerce metre altında kömür üretimi için çalışan işçiler bir anda yangının arasında kaldı. Toz yanması olarak nitelendirilen yangında işçilerden Ramazan Yıldız (34), Recep Kaya (24) Sedat Yalvarmaz (26), Hikmet Akçakaya (30), Abdullah Hadimli (33), Erkan Uçkun (30), Mustafa Koç (27), Sinan Üstünyer (28), Hasan Eser (31) vücutlarının çeşitli yerlerinden yanarak Soma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İşçilerden ikisinde yüzeysel yanıkları olduğu, Mustafa Koç ve Abdullah Hadimli'nin dumandan etkilendiği, diğer beşinin de vücutlarında 2. dereceden yanıklar bulunduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

  Madendeki yangın olayını duyan madencilerin yakınları Soma Devlet Hastanesine akın etti. Yakınlarının yanık vücutlarını gören maden işçilerinin yakınları sinir krizleri geçirdi.

  MADEN İŞ SENDİKASI: "BU MADEN OCAĞINI SOMA'DA İSTEMİYORUZ"

  Madendeki yangın haberini alır almaz hastaneye giden Türkiye Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şube Başkanı Tamer Küçükgençay, bu maden ocağının gerekli tedbirleri almadıkça kapatılması gerektiğini ifade etti.

  KAYMAKAM KARATAŞ'TA İŞÇİLERE ZİYARETTE BULUNDU

  Soma Kaymakamı Abdülkadir Karataş, Maden ocağında meydana gelen yangında yaralanan işçilere ziyarette bulundu. İşçilere olayın nasıl geliştiğini soran Kaymakam Karataş, yaralanan bir işçiden şu cevabı aldı:

  "Yaklaşık yerin 200 metre altında çalışırken birden yukardan alevli kömürler gelmeye başladı. Bulunduğumuz yerde bir küreği diklemesine tutamıyorduk. alanın dar olması nedeniyle kaçacak yer bile bulamadık."

  Soma Devlet Hastanesi'nde müşahede altına alınan yaralıları tek tek ziyaret eden Karataş, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

  AYNI YERDE 1 AY ÖNCEDE YANGIN MEYDANA GELMİŞTİ

  Soma ilçesinde 4 Eylül'de aynı maden ocağında yine yangın meydana gelmiş, 1 maden mühendisi hayatını kaybetmiş, 2 işçide yaralanmıştı.04.10.2012

  kaynak:http://www.pirsushaber.com/maden-ocaginda-yangin-9-yarali-491610n.html
 2. Mine Soysal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  126004
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  AYDIN ELİT OSGB
  bir ölüm önlem almaya yetmemiş ,9 yaralı da madeni kapatmaya yeterli olmayacak kanaatindeyim.ama iki olayın bileşkesini alırlarsa her kafadan ses çıkmaya başlar ''kaçıncı oldu ''diye bir süre daha konuşulur çok içler acısı bir şey bu.devlet prosedürlere kafasını gömsün devekuşu misali .bu arada özel sektörün kendini bilmezleri de atını oynatsın memlekette.bu arada da analar babalar bin bir emekle büyüttükleri çocuklarının, eşler eve dönemeyen kocalarının , çocuklar da babalarının kendini bilmezler ve yasaları uygulayamayanlar tarafından nasıl telef edildiğinin acısını yaşasın çaresizce...insan bunlar insan ..insan hayatı bu kadar kolay harcanmamalı ..yeter yeter artık diye avaz avaz bağırasım geliyor .içim acıyor , kimse kimsenin sesini duymuyor bu memlekette ne yazık ki...