1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Madenlerde arama / kurtarma - risk haritasi

Konusu 'Kapalı Alanlarda Çalışma ve Emniyet' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 18 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  internet başında çok duramıyorum. çok şey yazmak istiyorum kelimelere dökemiyorum. bir şiirde bir fotoğrafta bir türküde gözlerim doluyor. hsap sormak istiyorum bunun hesabının verilmesi lazım
  bu kadar kolay bu kadar basit olmaması lazım.

  Oda ne yapmış ne yapmamış diye bakarken 2008 yılına ait bir rapor buldum. Bir risk haritası çıkarılmış ve bazı önermelerde bulunulmuş. bu kazada bir kriz masasının kurulmadığı şeklinde bir algım vr. karadon kazasında zonguldakta hemen bir kriz masası oluşturulmuş ttk maden oda ve sendika burada krizi yönetiyordu. bu kaza da özel ocak olduğu için kimseyi almadılar. kimler var o masada nasıl yönetildi bilmiyoruz. kimseyi suçlamak gibi bir niyetim yok sadece bu rapor doğrultusunda bazı çalışmalar yapılsaydı belkide daha çok insanımızı kurtarabilirdik.

  2010 yılındaki iş kazaları raporuna bakıyorum Soma, metan, gaz geliri, havalandırma linyit kömürle ilgili öneriler var. Eksiklikleri yok mu var kesinlikle! ama ne olurdu biraz dikkate alsalardı ille'de padişaha yağ mı çekmemiz gerekirdi kaale alınmamız için.

  canım yanıyor! öyle böyle değil gerçekten canım yanıyor!

  Madencilikte yaşanan iş kazaları raporu: özellikle acil alınması gereken önlemler kısmına bakınız

  MADENLERDE ARAMA / KURTARMA - RİSK HARİTASI

  Ekli Dosyalar: