1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Madenlerde iş sağlığı ve güvenliği sözleşmesi (ilo) imza için süreç başlatıldı!!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 9 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Enerji Bakanı, Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Sözleşmesini Onaylamak Üzere Sürecin...

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından 1995 yılında kabul edilen Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Sözleşmesini onaylamak üzere, ilgili kurum, kuruluş ve konfederasyonların görüşü alınmak üzere gerekli sürecin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatıldığını bildirdi.

  [​IMG]

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından 1995 yılında kabul edilen Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Sözleşmesini onaylamak üzere, ilgili kurum, kuruluş ve konfederasyonların görüşü alınmak üzere gerekli sürecin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatıldığını bildirdi.

  -"OLAYIN GERÇEKLEŞTİĞİ SIRADA SÖZ KONUSU MADENDE 787 MADENCİ BULUNMAKTAYDI"-

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun Soma maden faciasına ilişkin soru önergesini yanıtlayan Enerji Bakanı,13 Mayıs 2014 tarihinde Salı günü Manisa ili, Soma ilçesinde bulunan linyit sahasındaki Eynez Karanlıkdere mevkiinde, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'nin faaliyet gösterdiği yeraltı kömür üretim ocağında meydana gelen iş kazasını müteakip Savcılık Makamı tarafından oluşturulan bilirkişiler tarafından inceleme başlatıldığını söyledi. İş kazasının meydana geliş sebebinin araştırmanın sonuçlanmasıyla kesinlik kazanacağını belirten Enerji Bakanı, olayın gerçekleştiği sırada söz konusu madende 787 madencinin bulunduğunu kaydetti.

  Enerji Bakanı, söz konusu yeraltı kömür üretim ocağının 19 Şubat 2009, 30 Haziran 2011, 26 Ocak 2012, 6 Şubat 2013, 26 Şubat 2014, 13 Mayıs 2014 ve 28 Mayıs 2014 tarihlerinde 7 kez MİGEM tarafından denetlendiğini söyledi.

  -SON 4 YIL İÇİNDE 16 ADET TEFTİŞ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ-

  Enerji Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından işletmede son 4 yıl içinde iş sağlığı ve güvenliği yönünden 8'i programlı teftiş, 8'i ise inceleme teftişi olmak üzere 16 adet teftiş gerçekleştirildiğine işaret etti.

  Enerji Bakanı, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından 1995 yılında kabul edilen ve 5 Haziran 1998 tarihinde yürürlüğe giren Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Sözleşmesini onaylamak üzere, ilgili kurum, kuruluş ve konfederasyonların görüşü alınmak üzere gerekli sürecin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatıldığını açıkladı.

  KAYNAK

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   70 KB
   Görüntüleme:
   2.593
 2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Yeni dönemde 2 bakanda olmayacak, bakalım gelenler bu süreci ne kadar götürecek?