1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Madenlerde teknik nezaretçilik ve iş güvenliği uzmanlığı

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve efecan tarafından 4 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. efecan İSGforum Üyesi

A sınıflarının bile sözleşme yapmaya korktuğu ama teknik nezaretçi arkadaşlarımın parasını alamadığı halde 10 numara işine gönül verdiği madenlerde iş sağlığı ve grubu herkese hayırlı olsun..ve diyorum ki 8 yıl ve üzeri madenlerde sürtmüş bir nesli neden direk B sınıfı yapmıyorlar ve diyorum ki çevre mühendislerini bedava çevre görevlisi yaptınız neden teknik nezaretçilere bu hakkı da vermiyorsunuz..Şu an ki A sınıflar yetersiz ve paragözdürler..kazalara aynen devam 10 sene sonra belki birşeyler değişecektir..saygılar

https://www.facebook.com/groups/286213134823456/
  2. Ahmet Erkin Ertün İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    elinize sağlık bu bölüm iyi olmuş. bende birmaden mühendisi/ teknik nezaretçi olarak melekteki 15. yılımı bitiriyorum. bunun büyük bir bölümünde önce fenni nezaretçilik, sonrasında da teknik nezaretçilik yaptım. uzun seneler Türkiyedeki en büyük açık ocak işletmesinde ve dünyanın büyük krom yataklarından biri olan Kop Dağı Krom işletmesinde saha mühendisi, sondaj ekip şefi, işletme şefi olarak çalışmış olamama rağmen bunca yıllık deneyim ve bilgimizin hiçe sayılmasını ve Csınıfı olarak başlamak zorunda olmamazı şiddetle kınıyorum. ama ne yazıkki ülkemimzde hiç bir şeyin kıymeti olmadığı gibi bu tip tecrübe ve bilginin de kıymeti bulunmamaktadır.
    ben bişeyler değişeceğini hiç sanmıyorum. böyle gelmiş böyle gider,
  3. efecan İSGforum Üyesi

bununla alakalı taslak yönetmelikleri yorumlamalı ve yorumlarken işin vehametide anlatılmalı..amaç üç beş A sınıfı dinazorların karnını doyurmak mı yoksa gerçekten ulusal iş güvenliği politası gereği aktif etkin ve samimi işverene hizmet mi etmek mi?..ve veya işvereni gasp mı etmek..20.000 tl A sınıfı uzmana hiç kimse para vermez veremez..iş güvenliği birilerin çıkarına hizmet etmek için çıkarılmış matbu bir evrak,kanıun yada çalışma değildir...
  4. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    A sınıfı 20 000 - C sınıfı 2000 devede kulak