1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mail bombardımanı yapabilmemiz için gerekli metin

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 18 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sadece vekillere değil aklınaza kim geliyosa tmmob tesk dernekler cumhurbaşkanı önünüze gelen e atın
  2. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Sevgili arkadaşlar, bu durum gerçekten üzücü ama merakımdan soruyorum. Bu kanun yeterli sayıda uzmana ulaşılamadığı için ertelenmiş olabilir mi? Aslında bu işin doğrusu kanunda değişiklik yapmak yerine aynen kanunu geçerli kılıp denetlemeleri çaktırmadan 1 yıl ertelemek olmalıydı diye düşünüyorum. Böylece İsg faaliyetlerini yaptıramayan işveren zaman kazanabilirdi..Uzmanlarda mağdur olmazdı..
  3. gnlmadame İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    +1
  4. bütün vekillere gönderdim inşallah bakarlar arkadaşlar ama yılmak yok
  5. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    anlamadığım nokta az tehlikelileri neden 2016 ya ertelemek istiyorlar ne değişecek ki. sanki milli piyangodan paramı çıkacak ne olacak acaba bilen varmı
  6. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yaa arkadaşlar ne yapayım yalvarayımmı ayaklarınıza mı kapanayım allah rızası için #İsgkanunuertelemeyehayır şu başlığa bir iki bişiy yazın.bir hak elimizden uçup giderken böyle seyirci kalmayın!
  7. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sayın bakan ölümlü iş kazalarını altı ay yada 1 yıl artırmayı hedefliyoruz demek istedi herhalde..
  8. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  9. Gülnaz Tercan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mail attım bende pek çoğuna.Okusalar dahi dikkate alacak insanlarla muhattap değiliz ne yazıkki.Sadece bizi değil kimseyi dinlemeyen insanlar tarafından yönetiliyoruz ne yazıkki çok yazık!
    Bir kez bizi şaşırtmaları tek isteğim.
  10. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    biraz gerçekçi olalım maille çözülürmü? önümüzde seçim var ya birlik olacaz mitinglede çözülmez ama en azından bir platform olusuturark gidilmeli türkiyede hiç birşeyin geleceği yok geleceğe göre plan yapamaz hale geldik bir zaman ayarlıayalım ve ankaraya gidelim örgütlnelim artık.
  11. Gülnaz Tercan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Katılıyorum bencede buyrun gelin arkadaşlar toplanalım.En azından sesimizi duyurmuş oluruz.
  12. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    şu anda normal bir zamanda olsak düşünülebilirdi.ama malesef tuhaf bir dönemden geçiyoruz.şu anda acilen odaların ve stk ların basın açıklaması yapması gerekiyor çıkması muhtemel yasaya karşı.işin enteresan tarafı ne eğitim kurumlarının ne osgb lerin de seside çıkmıyor.geçen kursu aradım biz bu yasanın geçeceğini düşünmüyoruz diyolar.ama bakanında bir açıklaması var. bu durumda iki ihtimal var ya bizim bilmediğimiz bir şey var yada fazla iyi niyetliler ticaret bilmiyolar.bu yasa yasalaşırsa düşünmezlermiki aceb ağustos sonuna biz kime kurs vereceğiz diye?
  13. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    herkes bir rant peşinde
  14. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    valla orası öyle ama bu yasa ile osgb ve eğitim kurslarının rantını anlayamadım işte?
  15. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    EĞİTİM KURSLAR EN BÜYÜK RANT ONARDA ADAM BASI 2000 TL VERİYORSUN..
  16. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    iyide bu yasa çıkınca kim 2000 lira verip 2 yıl sonra yürürlüğe girecek olan bir yasa için sertifika alır?
  17. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    olay herkesi etkiliyor esasi şuanda osgbler kurslar ve en cok biz uzmanları
  18. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    işte bende bunu anlayamıyorum ya en azından bizim bir duruşumuz var safhımız belli ama onlar da çıt yok anlamlandırmak zor.
  19. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    eğer bu tasarı yasalaşırsa hiç kimse mevcut işine güvenmesin ne uzmanlar ne osgb ler ne de eğitim kurumları pasta küçüleceğinden mütevellit piyasa da kalite sıfır a yaklaştıırılarak çok komik rakamlara birbirinin işine saldırma gerçekleşecektir.zaten sadece parasını düşünen bazı işverenlerimiz de 'yeaaaa sayın uzman biz sana şu kadar veriyoruz ama şurda bu kadar mış ya al bu parayı çalış yada git'diyecekler bunun karşılığında da ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı uzman da işi ona göre yapacaktır.offf bilemiyorum senaryoları çoğaltmak mümkün ama hiç biri iç açmıyor:(
  20. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bakanlık sermayeye karşı dik bir duruş sergileyip bu kanunu çıkarmıştı çok ta takdir toplamıştı.fakat delme pozisyonuna düşmesi güvenirliliğini sarstı malesef:(
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Haziran 2013 ---
    ama şu bir gerçek bir tesk kadar olamadık yazık bize yuhhhh çekiyorum önce kendime.........