1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mail'ime düşen mesaj..bir serdeniş..

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 22 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    18 Ağustos 2013 İSG Uzmanlık sınavı bir rezalet. Sınav sorularını hazırlayan
    komisyonun iş sağlığı ve güvenliğinden bihaber...Bildiklerini sanmıyorum. Bilgiyi
    ölçemeyen ve hatalı sorularla dolu bir sınav. Bana göre tek ÇÖZÜM; Sınav sorularını
    hazırlayan ve hazırlatan ilgili bakanlara ( Sayın Faruk Çelik ve Nabi Avcı) heyet
    halinde gidip bu sınavı iptal ettirmek ve arkasından, bundan sonra sınavı ÖSYM'ye
    yaptırmaktır. İSGGM Genel Müdürlüğü bu sınavları gerçekleştiren EĞİTEK' in bu işi
    beceremediğini resmen kabul ediyorlar. İSGGM; İSG uzman adaylarının onuru ile
    oynuyor. Yazık....
  2. Mehmet Salih Süer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31762
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    GAMA
    her kimse mail sahibi çok haklı...
  3. nermin turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    24605
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NARİNKALE OSGB
    ÖSYM de doğru tercih değil bence ,kpss'de onca rezaletten sonra.şu soru hazırlama işlerini yapacak ciddi bir kurum olmalı.vicdanı olan insanların olduğu bir kurum.vicdanı da ölçecek bir test yok işte:(
  4. gülden Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    maili yazan arkadaş son derece hakli. meb bu isin altindan kalkamadigini yeterince kanitladi. Ösym kimi konularda guvenilirligini yitirmis bir kurum olsa da en azindan soru hazirlamayi biliyor.
    Yonetmelik ya da tuzugun adini belirtefrek hazirlanan soruda o
    yonetmelikteki yada tuzukteki ilk maddeyi yanlis olarak belirten zihniyet ve yetenegi anlayışla karşılamak mumkun degil maalesef. Her sinav sonrasinda yuzde yuz dogru cevapladigi sorular bu sekilde yanlis sayildigi icin sinavi 1-2 puanla kaybeden insanlarin kul hakkini nasil odeyeblilirler. Acikcasi bu sekilde magdur olan onbinlerce insanin da helal edeceklerine inanmiyorum. Ben de dahil......
  5. MUBERRA SENGUN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  6. BEn söyle bir duyum almıştım.18 mayıs sınavı ile sınav komisyonu değişti ve adamların kendini göstermek için ters köşe sorular hazırlayacaktır nitekim böyle oldu galiba.
  7. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aman ösym ye yaptırmasınlar..onlar çok zorlarlar :)
  8. BEKİR DOGAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bildiğim kadarıyla 9 sorudan fazla yanlış olursa sınav otomatik olarak düşer diye biliyorum. fakat kendilerini haklı çıkarmak amacıyla 5-6 sorudan fazla iptal yapmıyacaklarını tahmin ediyorum. çünkü psikolojik olarak kendilerini haklı göstermek isteyecekler. karşı taraf anlamamış ne demek istediğimi benim sorum dogru diyeecek 60 yaş sınırını geçmiş olan emekli olmuş soruyu hazırlayan hocalar veya a sınıfı isg uzmanları.
    sizleri tabiki anlıyamıyoruz çünkü ;aramızda 30 yıl yaş farkı olmasından dolayı biz sizden daha detaycı düşünüyoruz.
    sizleri tabiki anlıyamıyoruz çünkü; biz o sınavı kazanmak için 2.000 tl ye yakın paraları verirken siz belkide 20.000 tl ye soru hazırlıyosunuzdur
    sizleri tabiki anlıyamıyoruz çünkü;biz ler bu meslege umit baglamışken , sizler emekli maaşlarınızla keyf çatabiliyorsunuz.
  9. Kamu kuruluşları özelleştiriliyor. ÖSYM de özelleşse şöyle bir Avrupa ülkesi alsa falan. Her şey AB' ne yönelik madem... :) :)
  10. Seçkin Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    10 tane profesöre bu soruları hazırlatacaklarına 10 tane C sınıfı uzmana hazırlatsınlar daha iyi olur :D Bu adamlar iş sağlığı ve güvenliğinin i sin den anlamıyorlar gibi hissettim sınavda :D