1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Maille bilgilendirmeye yönelik

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 13 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firmamda bir şirket maili yok herkes kendi şahıs mailini kullanıyor. Bir kağıt imzalatmayı düşünüyorum isg yazışmaları kişileri yazıp, görevlerini ve şahıs mailleriyle imzalarını alarak uygunsuzlukları şahıs maillerine yollanacaktır gibi bir yazılı kağıtla . Keza taşeron firmalarında şahıs mailleri var onun içinde böyle bir kağıt hazırlamak istiyorum. Soru şu bunun bir geçerliliği olur mu? İleride ben bunu delil olarak kullanabilir miyim? Firmada çok taşeron var ve bir şekilde onlara uygunsuzlukları söyleyip, ispat etmem gerekiyor. Tek tek her biriyle uğraşılacak gibi değil. Nasıl bir yol izleyebilirim? Teşekkürler.
  2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Pratikte uygulanabilir bir yöntem olsa da, adli işlemlerin büyük bir çoğunluğunda standart mail sunucuları kabul edilmemektedir. Türkiye'de ofisi olmayan mail sunucularından, mahkeme ip, mac adresi vesair bilgileri temin edemediğinden kanıt olarak kabul edilmemektedir. bunun yanında kanunlarımızda bununla ilgili kesin bir hüküm olmaması sebebiyle istenilen ilgileri bulsanız dahi hakimin kabul etmeme gibi bir lüksü var.

Bu sebeple geçtiğimiz yıl KEP; Kayıtlı Elektronik Posta uygulaması diye bir elektronik posta sistemi geliştirildi. Sanırım şu an PTT ve Türkiye Noterler Birliği tarafından hizmet veriliyor. bu sistem üzerinden gönderilen mailler resmi tebligat olarak kabul edilmekte ve delil niteliği taşımaktadır.
  3. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    KEP'i hemen araştırıyorum. firma ile aramdaki sözleşmede maille bilgilendirme diye bir madde geçirsem buda mı olmaz :)
  4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sözleşmenizde geçerse, ki biz geçiriyoruz. sadece ikinizi bağlar. dediğim gibi adli bir anlaşmazsızlık yaşarsanız yukarıda bahsettiğim hususlar geçerli.
  5. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    tamam teşekkürler ben artık elimde kağıtlarla firma yetkililerin peşinde koşturacağım öyle gözüküyor. KEP sistemi biraz karışık geldi. İşvereninde bir yazılım yüklemesi gerekiyormuş. Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.
  6. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hayır KEP için herhangi bir yazılım yüklemiyorsunuz. Biz şu an kullanıyoruz. internet üzerinden sisteme bağlanıp mail alışverişi yapabiliyorsunuz. Ancak şirket paketleri 1.000 TL/Ay civarında sanırım. yani biraz tuzlu. kişi bazlı alırsanız 35,00.-TL/YIL+ her mail için 1,50.-TL ücret alıyorlar. Yani pratikte kullanımı pek avantajlı olmuyor.

dediğiniz gibi imza almak ve tebliğ etmek en ucuzu :)
  7. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    hakikaten bayağı pahalıymış :) aldığım maaşıda mail paralarına harcayamam şimdi , ucuz yoldan gidelim şimdilik :)